Prace na większej wysokości wiążą się z dużym zagrożeniem dla realizujących je pracowników. Przepisy BHP określają tego typu wtedy, kiedy wykonywane są one co najmniej metr nad podłożem.

wydajność

Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet taka niewielka wysokość może być niebezpieczna, a przecież niejednokrotnie może ona być znacznie większa. Są przecież przypadki, gdy będzie coś do zrobienia na kominie o kilkudziesięciu metrach wysokości, w takim przypadku trzeba mieć specjalne alpinistyczne uprawnienia i odpowiednie wyposażenie. Jak widać po statystykach, blisko jedna trzecia wypadków w trakcie pracy wiąże się z upadkami w wysoka, z czego wiele z nich zakończyło się poważnymi uszkodzeniami ciała. Dlatego też prace na wysokościach Gdańsk będą wymagać trzymania się ustalonych zasad związanych z bezpieczeństwem, oraz odpowiedniego wyposażenia.

magazyny

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń podczas pracy na wysokości są podnośniki koszowe.

Intrygują Cię prezentowane tu sprawy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tu ważne informacje, które także Cię zainteresują!

Ich popularność wynika z tego, że mają one dość duży zasięg, są mobilne i równocześnie znacząco ograniczają niebezpieczeństwo upadnięcia z wysoka. Typowy podnośnik koszowy Gdynia składa się z kosza z wysokimi barierkami, które zabezpieczają przebywającego wewnątrz pracownika przed wypadnięciem. Kosz jest podnoszony przy pomocy wysięgnika na określoną wysokość, maksymalny niektórych z nich wynosi nawet więcej niż 20 metrów.

Urządzenia te znalazły zastosowanie w energetyce, sadownictwie i przy pracach budowlanych. Dodatkowo często używa ich straż pożarna, gdyż pozwalają na sprawne dotarcie do zagrożonych w pożarach osób.
Jakich zasad należy przestrzegać podczas pracy na wysokościach, zalety używania przy tym podnośników koszowych.
Tagi: