Mdła i nieplastyczna – na pozór mało atrakcyjny materiał, niepasujący do powszechnie panującego wyobrażenia o pięknie. To „brzydkie kaczątko” papiernictwa prędko zyskało jednak wielu entuzjastów.

skład drewna

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
producent tektury falistej

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Uświadomiono sobie bowiem, iż ma ono szereg interesujących własności.
Rzeczony „trend” utrzymuje się także obecnie, z czego bezsprzecznie cieszy się niejeden producent tektury falistej. Rodzi się pytanie: dlaczego opisywany „budulec” bije rekordy popularności? Przyczyn jest co najmniej kilka. Przystepna cena, wytrzymałość, szerokie zastosowanie, ekologiczność, ponadczasowość, odporność na działanie czynników mechanicznych, lekkość – wymieniać można bez ustanku. Wykaz walorów, jakimi dysponuje tektura (materiał termokurczliwy) falista okazuje się nadzwyczaj długi. Docenia je znaczna część zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców.

Jeśli chcesz uzyskać podobne dane na omawiany wątek to odkryj więcej, gdyż odnajdziesz tutaj jedynie ciekawe informacje na ten wątek.

Argumentów potwierdzających przywołaną tezę nie brakuje. Wystarczy wybrać się do najbliższego hipermarketu i rozejrzeć się po półkach z towarami. Nieomal wszystkie Produkty znajdują się w tekturowych opakowaniach – począwszy od płatków śniadaniowych, a na telewizorach skończywszy. Służą one – co trzeba zaakcentować – nie tylko jako zabezpieczenie wiktuałów i sprzętów, ale także „narzędzie” reklamy.

Projektanci opakowań czynią wszystko, co w ich mocy, aby przyciągnąć uwagę nabywców. Wymyślają coraz bardziej oryginalne pudełka, które niejednokrotnie stają się dziełem sztuki.
Tektura falista – uniwersalny materiał o niezmiernie rozlicznych zastosowaniach
Tagi: