Mdła i nieplastyczna – na pozór mało atrakcyjny materiał, niepasujący do powszechnie panującego wyobrażenia o pięknie. To „brzydkie kaczątko” papiernictwa prędko zyskało jednak wielu entuzjastów.

skład drewna

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
producent tektury falistej

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki

Uświadomiono sobie bowiem, iż ma ono szereg interesujących własności.
Rzeczony „trend” utrzymuje się także obecnie, z czego bezsprzecznie cieszy się niejeden producent tektury falistej. Rodzi się pytanie: dlaczego opisywany „budulec” bije rekordy popularności? Przyczyn jest co najmniej kilka. Przystepna cena, wytrzymałość, szerokie zastosowanie, ekologiczność, ponadczasowość, odporność na działanie czynników mechanicznych, lekkość – wymieniać można bez ustanku. Wykaz walorów, jakimi dysponuje tektura (materiał termokurczliwy) falista okazuje się nadzwyczaj długi. Docenia je znaczna część zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców. Argumentów potwierdzających przywołaną tezę nie brakuje. Wystarczy wybrać się do najbliższego hipermarketu i rozejrzeć się po półkach z towarami. Nieomal wszystkie Produkty znajdują się w tekturowych opakowaniach – począwszy od płatków śniadaniowych, a na telewizorach skończywszy. Służą one – co trzeba zaakcentować – nie tylko jako zabezpieczenie wiktuałów i sprzętów, ale także „narzędzie” reklamy.

Projektanci opakowań czynią wszystko, co w ich mocy, aby przyciągnąć uwagę nabywców. Wymyślają coraz bardziej oryginalne pudełka, które niejednokrotnie stają się dziełem sztuki.
Tektura falista – uniwersalny materiał o niezmiernie rozlicznych zastosowaniach
Tagi: