Prefabrykaty z betonu kojarzą się przede wszystkim z budownictwem, jednakże gotowe fragmenty z betonu coraz częściej użytkuje się także przy budowie dróg, ogrodzeń czy wręcz przy wykańczaniu przestrzeni publicznej.
Zwykle po prefabrykaty betonowe sięga się w przypadku budowlanych inwestycji, przy czym tyczy się to tak budownictwa lokalowego, jak także komercyjnego.

Galanteria betonowa firmy AWBUD

Autor: AWBUD
Fabrykanci oferują betonowe gotowe ściany, zaś betonowe bloczki stosuje się do fundamentów, budowania sklepień i do robót wykończeniowych. Ogromnym uproszczeniem w budowie są prefabrykowane kominy czy też schody, jakie mogą być konstruowane także z bloczków kominowych. W komercyjnym budownictwie jak też w i(ciąg dalszy tego zagadnienia> promus.katowice.pl)teżtycjach mieszkaniowych wielorodzinnych stosuje się też prefabrykowane ściany pełne, jakie mogą być ścianami wewnętrznymi czy też zewnętrznymi. Ich atutem jest fakt, że możemy w nich wycinać nieodzowne otwory okienne i drzwiowe. Drugi rodzaj skończonych ścian z betonu są to ściany warstwowe złożone z co najmniej dwóch warstw. Zwykle spotykane ściany warstwowe są to mury złożone z części izolacyjnej, nośnej jak też elewacyjnej. Ściany warstwowe użytkowane są jedynie do konstrukcji ścian zewnętrznych.
KOŁO

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Identycznie ważne są drogi dla pieszych – prefabrykanty dla energetyki. W owym wypadku sięga się po betonowe chodnikowe płyty jak też po kostkę betonową o zróżnicowanej wielkości jak też fakturze. Takowe gotowe bloczki betonowe z powodzeniem mogą zastąpić kruszywa drogowe – kolejowe kruszywa.

Bardziej dekoracyjna kostka, o fakturze zbliżonej do faktury drzewa czy też kamienia, bywa używana w okolicach domów mieszkalnych i w ogrodach publicznych. Prefabrykaty betonowe użytkuje się również do budowania dróg.

Kliknij w link i przeloguj się na witrynę twórcy. Tam znajdziesz wiele skrupulatnych treści na przedstawiony tutaj zajmujący temat.

W szczególności wykorzystuje się tam betonowe płyty, popularne są również ażurowe płyty betonowe, które stosuje się aby zabezpieczyć pochyłości, groble czy też rowy melioracyjne.

Prefabrykaty zrobione z betonu – sprawdzony beton nie wyłącznie do budowy
Tagi: