Okres zimowy to dla gospodarzy czas zmniejszonej działalności. Wprawdzie w tej chwili warunki pogodowe nie blokują w realizowaniu dzialań w gospodarstwie, niemniej jednak należy się liczyć z alternatywą mrozów i opadów śniegu.

stary fajny busik volkswagena
Skutkiem tego jest to dobry moment na rozważanie poprawek w gospodarstwie.
Nade wszystko kontroli i ewentualnej zmiany mają prawo potrzebować zbiorniki (zobacz producent zbiorników ciśnieniowych w hmlnosewicz.pl/) na zboża, między innymi na kukurydzę. Silosy do kukurydzy możemy zakupić ze ponadprogramowymi dodatkami upraszczającymi ładowanie lub chroniącymi składowanie. Jeśli mamy starsze modele albo odkryjemy jakieś usterki w działaniu maszyn, teraz jest optymalny czas, ażeby popatrzeć się za nowszym sprzętem. Nawet jeżeli nie kupimy ich natychmiast, będziemy mieć przynajmniej rozeznanie, czego możemy spodziewać się i co nas zajmuje. Pozwoli to też zaoszczędzić odpowiednie środki pieniężne – więcej o silosach do kukurydzy.

Abstrahując od silosów warto także spojrzeć na inne rzeczy, które w gospodarstwie mogą ulec zużyciu względnie wymagać alternacji. Na przykład wszystkie przenośniki ślimakowe, tak te poziome, jak i również pionowe – obecnie jest dostępnych na rynku wiele projektów, jakie mogą być bardziej dla nas właściwe. Choćby możliwość dołączenia systemu jezdnego bądź pomocniczych koszy, dzięki którym załadunek zboża będzie przebiegał płynniej. Takie przenośniki – skorzystaj z promocji na przenośniki pantograficzne – olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ – ślimakowe mogą być też ważkie, o ile zamierzamy, zbudować linię do produkcji paszy – przenośnik ślimakowy.

Pamiętajmy o odpowiedniej ich przepustowości – czyli między innymi o fi przewodu podajnika i systemie napędzania. Na skutek tego możemy otrzymać maksymalnie wysokie osiągi machiny, dostosowane do naszych potrzeb.
Gospodarze zimą nie śpią. Na jakie aspekty patrzeć w tym okresie?
Tagi: