Przebywanie w saunie to nie tylko inwestowanie w urodę, lecz także we własne zdrowie. Sauna jako jeden z paru możliwych zabiegów leczenia ciepłem, jest zabiegiem który polega na zażywaniu kąpieli w gorącym powietrzu o zróżnicowanej wilgotności.

lustra
Do najpopularniejszych, jakie proponuje producent saun zalicza się saunę fińską suchą – można je obejrzeć na stronie AS Product. Jak sama nazwa podkreśla, bardzo znana jest w państwach skandynawskich, gdzie używa się ją jako miejsce relaksu i odpoczynku. Po każdej sesji w saunie powinno się następnie zaznać chłodnej kąpieli. Powinno się pamiętać, że im większa temperatura w saunie, tym bardziej powinno się zmniejszać okres bytności w niej, a przedłużać czas schładzania ciała. Przebywanie w saunie zwiększa wydalanie potu, co oczyszcza organizmu przez usunięcie rezultatów przemiany materii, oraz toksyn.
nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/
W saunie gorące powietrze wpływa na cerę i na cały system. Współcześnie kabiny sauny są ogólnie osiągalne, bądź to na basenach, ośrodkach sportowych, czy też w ośrodkach spa i sporych salonach kosmetycznych. Także często pojawiają się w domach prywatnych.
Blender ręczny Kenwood

Autor: Kenwood
Źródło: Kenwood
Wyposażenie spa ośmiela także do skorzystania z fitosauny takiej jak na stronie AS Product. Jest to kąpiel parowo – ziołowa w cedrowej beczce. Duża ciepłota pary przekazywanej w cedrowej beczce otwiera pory w skórze, a mieszanina dobranych ziół pobudza wydalanie toksyn. Gorąca para dodatnio wpływa na skórę przez poprawę krążenia krwi. Krew prędzej płynie przez wszelkie organy wewnętrzne.

Ciało pokrywa się obfitym strumieniem potu. Przez rozszerzone pory do tkanki podskórnej przedostają się lecznicze związki kosmetyków. Zachodzi kompleksowe oczyszczenie ciała, oraz odmłodzenie skóry.
producent saun, sprzęt do salonów spa
Tagi: