Każdego dnia po Polsce krążą tysiące paczek. Część z nich podróżuje z jednego końca kraju na drugi, inne tylko do pobliskiej miejscowości, natomiast pozostałe aż do innych państw. Ty na pewno również nie raz wysyłałeś jakieś przesyłki i zastanawiałeś się wówczas, czy wybrać tradycyjnego operatora pocztowego czy zdecydować się na korzystanie z usług kurierskich.

Co w przypadku przesyłek krajowych?
tani kurier

Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o przesyłki krajowe, właściwie podstawowym kryterium jest to, jak bardzo zależy Ci na czasie. Zazwyczaj przesyłki kurierskie docierają do adresata już następnego dnia po ich wysłaniu – i to na terytorium właściwie całej Polski, docierając aż do najmniejszych miejscowości. Z drugiej jednak strony paczki kurierskie są zazwyczaj o wiele droższe niż nadanie tradycyjnej paczki lub listu. Dlatego też wysyłanie przesyłek kurierskich nadal nie jest w naszym kraju tak bardzo powszechne – korzystamy z nich zwykle wtedy, kiedy chcemy mieć pewność, że paczka zostanie doręczona prosto do rąk adresata oraz że zostanie doręczona w bardzo szybkim czasie. Równocześnie nie jest tak, iż tego rodzaju przesyłki są bardzo drogie – jeśli uda Ci się trafić na jakieś promocje, możesz śmiało liczyć na tanie przesyłki kurierskie.
Dla paczek zagranicznych tylko kurier! – wejdź w temat przesyłek kurierskich Patron Service.
W przypadku przesyłek zagranicznych zwykle nie mamy większych wątpliwości i zwykle wybieramy przesyłki kurierskie – klasyczny operator pocztowy zwykle nie radzi sobie zupełnie z doręczaniem przesyłek w logicznym czasie. Jednocześnie w takich przypadkach koszty nadania przesyłki za granicę są praktycznie takie same, a często nawet niższe niż w wypadku skorzystania z usług tradycyjnego operatora pocztowego.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku sprawdź inny polecany serwis części zamienne do wózków linde, który też zawiera absorbujące informacje.

Tanie przesyłki kurierskie zazwyczaj docierają w dowolne miejsce za granicą już w kilka dni – a w wypadku bardziej popularnych państw nawet kolejnego dnia! W takich wypadkach korzystanie z usług kurierów jest właściwie jedyną opcją jeśli nie chcemy bardzo się denerwować czy i w jakim miejscu znajduje się Twoja paczka. Przesyłki kurierskie to w obecnych czasach właściwie jedyna sensowna możliwość przesłania czegoś za granicę – zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy wysłać na przykład jedzenie, a przecież niejednokrotnie właśnie tego rodzaju paczki są wysyłane do naszych rodzin za granicą.

Jeśli chcesz korzystać z usług kuriera, a myślisz, że są one za kosztowne, poszukaj w internecie. Niejednokrotnie brokerzy usług kurierów proponują naprawdę fajne obniżki, a jednocześnie rabaty dla stałych klientów – wówczas bez wątpliwości nie będziesz chciał wrócić do tradycyjnego operatora pocztowego.
Wysyłka przesyłek za granicę – wybierać kuriera lub tradycyjnego operatora pocztowego?
Tagi: