W wielu przypadkach pojawia się konieczność transportu różnych sypkich materiałów na pewną odległość. Jeśli będzie tego niewiele i nie odbywa się to często, to można zlecić to pracownikom, aby sobie z problemem poradzili.

Jeśli

przenośnik

Źródło: sxc.hu

jednak miałoby się to odbywać regularnie, to przydałoby się jakoś rozwiązać ten problem kompleksowo, a najlepszym sposobem będzie użycie przenośnika. Przenośniki oferowane są w wielu różnych odmianach i wersjach. Każda z nich cechować się będzie odpowiednimi parametrami, tak więc będzie można wybrać odpowiedni do typu materiału i miejsca, w którym sprzęt będzie zainstalowany. Z urządzeń tych będą korzystać różne gałęzie przemysłu. Przeważnie będzie to górnictwo, hutnictwo i budownictwo, ale przenośniki spotykane są również w fabrykach spożywczych, ceramicznych i spożywczych. Ich idź w serwisie mniejsze rodzaje mogą się także pojawiać w niewielkich zakładach, ponieważ ich użycie znacznie ułatwia pracę. Zwłaszcza że niekiedy koszty instalacji nie są wysokie, a korzyści jakie płyną z ich wykorzystania są naprawdę duże. Do transportowania surowców sypkich oraz mokrych na niewielkie odległości, do 7 metrów bardzo dobrze będą się nadawać przenośniki wibracyjne (więcej: pod tym adresem).

Ciekawe informacje na opisywany wątek poczytaj także (https://www.arapneumatik.pl/k-21-przekladnie-slimakowe-zaworowe-rotork) tutaj. Jest w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji, które będą niezwykle wciągające.

Przy dłuższych odległościach będzie możliwe połączenie grupy tego typu przenośników, dzięki czemu można osiągnąć w zasadzie dowolną ich długość.

Przenośniki te składają się z trzech głównych części, to znaczy wibratora, rynny i elementów mocujących. Ich stosowanie jest ekonomiczne, instalacja bardzo prosta i nie wymagająca specjalistycznego sprzętu, a oprócz tego charakteryzują się niską energochłonnością oraz cichą pracą. Przez te zalety są dość powszechnie spotykane w wielu miejscach. Z kolei przy sypkich materiałach dużą popularnością cieszą się też przenośniki ślimakowe. Warto sprawdzić – Firma PROMUS Katowice. Ich najważniejszym elementem roboczym jest zrobiony z wytrzymałej stali ślimak, który przesuwa materiał znajdujący się w stalowej rynnie. Doskonale sprawdzają się one na krótkim dystansie, jednak ich sporą wadą jest dość spore zapotrzebowanie na energię niezbędną do zasilania.
Jak najlepiej da się transportować w wydajny sposób materiały sypkie, podstawowe rodzaje przenośników.
Tagi: