Opakowania pełnią niezwykle istotna rolę w przemyśle oraz handlu. Można dzięki nim przykładowo w bezpieczny sposób przewozić różne produkty z miejsca na miejsce bez obawy o uszkodzenie, lecz mają również bardzo duże znaczenie dla uzyskania odpowiednich wyników sprzedaży. Bardzo dobrze to widać na przykład w przemyśle spożywczym, gdzie pięknie wykonane opakowanie znacząco może zwiększyć zainteresowanie danym towarem.

opakowania na produkty spożywcze

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie przeważnie wykorzystuje się opakowania zrobione z tektury, papieru i foli, pozostałe rodzaje stanowią niewielki procent całości. Każdy wymieniony materiał ma swoje zalety i wady, każdy również jest przeznaczony do czego innego. Często będzie tak, że równocześnie dla któregoś produktu można zamiennie używać paru rodzajów opakowań, dla przykładu cukier pakowany jest najczęściej w torebkach papierowych, lecz również spotyka się go w woreczkach foliowych. W praktyce producent sam decyduje, jakie opakowanie zostanie zastosowane, zależnie od swoich potrzeb i oczekiwań klientów wybiera najbardziej odpowiednie w danym przypadku (więcej pomocy). Obecnie coraz większą rolę spełniają opakowania z folii, dynamika ich wzrostu cały czas trzyma się na dużym poziomie. Najważniejszą zaletą tego typu opakowań jest fakt, że tworzywo z jakiego wykonuje się folie jest odporne na wodę i wilgoć, dlatego też szczególnie chętnie używa ich przemysł spożywczy.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także to unikalne www (www.dynamic-ht.com/). Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz!

Same foliowe opakowania występują w wielu różnych odmianach.

opakowania

Autor: Janet McKnight
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej stosuje się przeróżne torebki oraz worki, począwszy od całkiem małych, na kilka centymetrów grubości, aż po wielkie, mogące pomieścić nawet sto kilogramów towaru.

Ciekawią Cię przeróżnego typu fachowe artykuły? Zatem kliknij tutaj jałówki cielne sprzedaż i czytaj nasze nowe wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Worki poza wielkością różnią się także od siebie grubością użytej folii oraz zamknięciem – tu z kolei coraz częściej spotyka się wersje strunowe, mające możliwość szczelnego zamknięcia. Ogromnym plusem folii jest także to, że da się na niej w prosty sposób wydrukować co tylko będzie się chciało, a każdy producent opakowań foliowych zrobi je właśnie takie, jakich zażyczy sobie klient składający zamówienie.

Jakie rodzaje materiałów są używane najczęściej do produkcji opakowań, najważniejsze ich zalety i wady.
Tagi: