Modelowanie stali przy pomocy technologii naszych czasów wymaga użycia konkretnych narzędzi. Jakie to są sprzęty, jakie czynności można nimi wykonać? Gięcie stali oraz blach nie jest takie proste bez dobrze dopasowanych narzędzi. Najczęściej do robienia tych czynności używana jest prasa krawędziowa.

Używana prasaprasa (przetestuj Mar Agency Sp. z oo) krawędziowa odznacza się niezwykle różnymi parametrami, tak więc zginanie blachy bądź stali będzie przebiegało naprawdę błyskawicznie przynosząc niezwykle dobre rezultaty. Wśród różnych rodzajów pras krawędziowych dużą popularnością cieszą się przyrządy, w których proces zginania został całkowicie zautomatyzowany. Są one kierowane za pomocą programów specjalistycznych. Nie będą mimo wszystko wymagały wielkiego doświadczenia od pracowników, które będą je obsługiwać, cały proces zginania blachy nadzoruje komputer. Innym typem pras krawędziowych są prasy sterowane ręcznie. Do ich obsługi bardzo często zatrudniani są jedynie bardzo doświadczeni pracownicy,ponieważ są to urządzenia niezwykle precyzyjne wymagające dużych umiejętności. Zobacz więcej: Grupamarat.

Napędzanie dużej grupy maszyn nie może mieć miejsca bezpośrednio za pomocą silnika. Duża ich liczba powinna być napędzana w sposób pośredni. Do takiego sposobu napędzania wykorzystywane są przekładnie – sprawdź stronę -. Wykorzystywane przekładnie przenoszą ruch z elementu napędowego zmieniając jednocześnie jego prędkość. Pośród stosowanych przekładni wyróżniamy między innymi przekładnie hydrauliczne oraz mechaniczne. Bardzo prosta przekładnia mechaniczna zbudowana jest tylko z dwóch kół. Mogą się one dotykać siebie, ale nie jest to warunek niezbędny do ich właściwego działania. Montuje się w nich koła zębate, które zazębiając się o siebie będą przenosiły napęd. Ten typ przekładni jest dość często spotykany ze względu na to, że wyróżnia go bardzo wysoka sprawność. Ich cechą wyróżniającą są małe rozmiary. Są dość proste, nie hałasują w czasie pracy – to także cechy, które przyczyniają się do ich rosnącej popularności.

cięcie stali

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Nie kosztują jednak mało, a ich przeciwnicy jako jedną z największych wad wymieniają konieczność regularnego smarowania. Jeżeli o tym mimo wszystko zapomnimy, będą emitować niezwykle wiele hałasu. Dostępne są także przekładnie łańcuchowe. Wszystkie rodzaje przekładni posiadają swoje cechy charakterystyczne, które w znaczny sposób wpływają możliwości ich zastosowania oraz popularność.

Obróbka stali oraz blach: co należy obecnie w tym temacie wiedzieć?
Tagi: