Kiedy mamy psa w domu powinniśmy pamiętać, by we właściwy sposób o niego dbać. Gdy chodzimy z nim na spacery, nieważne czy do pobliskiego parku, czy też idziemy do lasu musimy pamiętać, że mogą naszego pupila zaatakować kleszcze. Jeśli nasz pupil posiada gładką sierść i na dodatek jasną, to w miarę szybko uda nam się dostrzec intruza. Wtedy trzeba się go pozbyć, ale, kiedy pies ma dłuższą sierść i na dodatek ciemną nie będzie to takie proste. Ale zamiast męczyć się z usuwaniem kleszcza sensowniej zapobiegać. Najlepszym profilaktycznym działaniem jest użycie któregoś z preparatów na kleszcze.

kot

Autor: Maren Höfs
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o preparaty na kleszcze dla psa. Preparatów tego rodzaju jest naprawdę mnóstwo. Możemy kupić płyn, który trzeba aplikować na skórę psa. Możemy kupić puder i posypać nim sierść swojego psa. Można wybrać pianki lub spray przeciw kleszczom. Sporo osób wybiera obrożę pchły, które nie jedynie działają na wspomniane pchły, ale też na kleszcze – sprawdź . Powinniśmy również zaopatrzyć się w szampon przeciw kleszczom. Jeśli w naszej miejscowości nie ma sklepu zoologicznego to wystarczy, że włączymy laptopa i połączymy się z siecią. W sieci znajdziemy sporo sklepów ze specyfikami na kleszcze dla psa. Dobrze kilka z nich zamówić, żeby później nie trzeba było łazić z chorym psem do weterynarza.


Żwirek do kuwety dla kota, ale https://kamrec.pl/pl/c/Dlugopisy-z-kamera/19 nie tylko

Gdy mamy kota powinniśmy pamiętać, by wybrać mu kuwetę. Oczywiście tak samo istotne okazuje się jedzenie, ale kuweta również jest niesłychanie istotna. Do kuwety należy wybrać ?ale http://www.tawol.com.pl/pl/trojniki/rek bazyl, który na sto procent okaże się dobrym wyborem. Oczywiście na rynku jest całe mnóstwo różnych żwirków dla naszych kotów – dbaj o swojego kota. Ale naprawdę powinniśmy wybrać żwirek Bazyl. Firma ta postarała się o to, żeby żwirek był uniwersalny.

Jeśli mamy jakieś mniejsze zwierzę, któremu również jest potrzebny żwirek, to możemy wybrać ten, który wrzuciliśmy do kociej kuwety. Firma Bazyl to również możliwość kupna dodatkowych produktów takich jak przykładowo pochłaniacze zapachów, lub pyły kąpielowe stworzone z myślą o szynszylach. Jeśli więc potrzebujemy jakichś produktów czy to dla kotów czy dla jakiś mniejszych zwierząt należy sprawdzić stronę internetową firmy Bazyl i tam zakupić produkty najlepszej jakości w dobrej cenie.
Preparaty na kleszcze dla psa, żwirek bazyl – poznaj najlepsze akcesoria dla swojego kociaka
Tagi: