W niemal wszystkich większych pomieszczeniach produkcyjnych są wykorzystywane pojazdy widłowe. Co interesujące, są one w pewnym stopniu zbudowane z części, które pochodzą z normalnych samochodów osobowych.
Mogą to być przykładowo światła, przełączniki czy też nawet silnik.

samochód marki BMW

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
W tego typu sytuacji używany tam motor będzie trochę przebudowany konstrukcyjnie, aby lepiej odpowiadał do swej kolejnej roli. Na rynku naturalnie można zakupić zarówno nowy jak i np. kilkuletni silnik – arapneumatik.pl/p-413-silnik-pneumatyczny-tlokowy-promieniowy-p1v-p-parker – do wózka widłowego. Może on być sprzedawany po wykonanym całkowitym remoncie, dzięki czemu nabywca ma gwarancję, że nabywa w pełni funkcjonalne urządzenie. Oczywiście w jakimkolwiek przypadku nabywca mógłby mieć nadzieję na rachunek albo fakturę VAT. Cena za tego typu motor może wynosić od paru do kilkunastu tysięcy zł. Za tego typu sumę możemy kupić kompletny (czyli razem z kompletnym osprzętem) motor benzynowy albo typu diesel.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, sprawdź koniecznie ten świetny link – znajdziesz w tym miejscu dużo ciekawych informacji.

Należałoby wspomnieć, że wytwórcą tego typu mechanizmu jest na ogół jeden z czołowych producentów samochodów, jakie znamy z naszych miast.

regały w sklepie

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Należy podkreślić, że niezależnie od konkretnego typu paliwa, taki motor powinien zostać stosownie silny, aby mógł bez problemu poradzić sobie ze znacznymi zazwyczaj obciążeniem, jakie musi transportować wózek jezdniowy. Z tego też powodu jako silnik do wózka widłowego wykorzystywany jest bądź to motor napędzany ropą bądź silnik benzynowy o relatywnie dużej pojemności. Zamiennie dostępne są również silniki elektryczne.

To ważne, gdyż udźwig wózka jezdnego mógłby liczyć nawet 10 ton. Tak ważną część najkorzystniej jest zakupić u autoryzowanego sprzedawcy, jednak można też pozyskać go z innego źródła.
Jaki duży ładunek powinien utrzymać wózek widłowy?
Tagi: