Teraźniejszość cechuje ogromna konkurencja na rynku towarów i usług. Powstaje coraz więcej zakładów, a Przedsiębiorcy czynią wszystko, co w ich mocy, aby zwrócić nowych odbiorców.
Rodzi się jednak pytanie: jak tego dokonać? By efektywnie zwielokrotnić wyniki sprzedaży, należy zbudować dobry system zarządzania jakością.

fotografia - zdjęcia

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Winien on być nieodzowną częścią organizacji każdej firmy.

Jeśli zaciekawiły Cię tematy w tym artykule, to wejdź w ten link oraz czytaj również szczegółowych informacji.

Zwykle bywa realizowany, po to ażeby usprawnić działania marketingowe i wzmocnić pozycję rynkową zakładu. Obejmuje swym „zasięgiem” zarówno klientów, dostawców, personel jak i akcjonariuszy. Choć jego zadania mogą być różne w zależności od tego, co w danej chwili jest dla nas najważniejsze. Istnieje co najmniej parę systemów zarządzania jakością, dla przykładu: zarządzanie przez jakość, lean management, ISO – kliknij – 9001, six sigma, Common Assessment Framework, etc. Na jaki się zdecydować? To kwestia indywidualnych preferencji. Nie sposób zatem udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Należy zaznaczyć, że jednym ze sposobów sprawdzania jakości artykułów wytwarzanych w firmie są badania radiograficzne Umożliwiają one dostrzeganie nieciągłości wielorakich obiektów za pomocą naświetlania promieniowaniem jonizującym (X bądż Y) otrzymywanym ze sztucznych źródeł izotopowych. Tego typu „narzędzia” wykorzystuje się przy kontrolowaniu metali.
System zarządzania jakością – z całą pewnością nieodłączny „składnik” organizacji firmy
Tagi: