System przeciwpożarowy jest niezbędny, jego najważniejszym zadaniem jest ochrona ludzi oraz mienia przed pożarem. Najbardziej prosty i dość często występujący system takiego typu składa się z detektorów ognia, dymu czy wielu rur ze środkiem gaśniczym.

Co powinniśmy wiedzieć o tym pojęciu?
Mamy właściwie 4 najistotniejsze typy systemów przeciwpożarowych w odniesieniu do środka gaśniczego. Najbardziej popularny i z pewnością najczęściej wykorzystywanie jest gaszenie wodą. Tego rodzaju skuteczny system przeciwpożarowy >>> centrala przewietrzania ochrania przed całkowitym spłonięciem danego budynku. W instalacji utrzymane jest stałe ciśnienie wody, kiedy więc wybucha pożar – okazje na ręczny przycisk oddymiania – to jest pewna reakcja. Temperatura ulega podwyższeniu wpływając na ampułkę tryskacza, jaka ulega otwarciu wyzwalając czynnik gaśniczy, bezpośrednio na źródło zagrożenia.
Warto wspomnieć, że otwarciu ulegają wyłącznie tryskacze, jakie znajdują się tuż nad ogniem, co minimalizuje zakres szkód, które może wyrządzić woda. Woda, która przepływa przez zawór kontrolno-alarmowy uruchamia dzwon alarmowy, czujniki ciśnienia, jakie alarmują o zagrożeniu, automatycznie wyzwalają pompę tryskaczową. Woda jest tłoczona do systemu ze zbiornika wody przeciwpożarowej. Chociaż gaszenie wodą jest najbardziej powszechne to czasami trzeba wybrać inny sposób, zwłaszcza gaszenie elektroniki tego wymaga.
system przeciwpożarowy

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland
W tym celu wykorzystajmy gaśnicę proszkową, jaka jest najlepsza do tego rodzaju działań.

Dzięki niej błyskawicznie,a co najważniejsze bezpiecznie ugasimy ogień i zażegnamy niebezpieczną sytuację. Jeżeli będziemy mieć to na uwadze to nie trzeba się obawiać większych zniszczeń oraz niepotrzebnych problemów, przykładowo porażenie prądem.
Jak zachować się w czasie pożaru? Jak gasić sprzęt elektroniczny?
Tagi: