Zachowanie niezależności w podeszłym wieku jest niezwykle istotne. Mieszkanie w miejscu w którym spędziło się większą część życia zapewnia poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Nie za każdym razem jest to realne, częstokroć też nastręcza drobnych metamorfoz, które pomogą starszej osobie poruszać się po domu .

plecak miejski

Autor: Alberto Ziveri
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet gdy się opierają, warto przekonać ich do niektórych udogodnień. Odwiedź zatem sklep z akcesoriami dla osób starszych. Umywalnia jest to miejsce najczęstszych upadków starszych osób. Idealnym rozwiązaniem będzie zamiana wanny na prysznic. Jednakże jeśli nie jest to możliwe starcza nabyć specjalne siedzenie, które zapewni łatwiejsze wstawanie jak też mata antypoślizgowa do wyłożenia wanny. Pomocne mogą okazać się też specjalne uchwyty, jakie zapewnią podparcie w trakcie wstawania jak też pomogą obniżyć niebezpieczeństwo upadku. W kuchni wskazane jest zatroszczyć się o to, żeby wszelkie najpotrzebniejsze przedmioty i przyrządy były pod ręką. Pomoże to ustrzec się schylania się, żeby coś wydobyć z głębokiej lub małej szafki.

Jeżeli myślisz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://filtrynakran.pl/pl/c/EKO-SLOMKI/23), gdzie znajdziesz dokładniejsze opracowania zagadnień – odnośnik jest tu.

Nagłe zmiany pozycji mogą powodować zawroty głowy i wieść do upadków czy zasłabnięć.

obróbka metalu

Źródło: pixabay.com
sklep z akcesoriami dla osób starszych

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wygodne łóżko to podstawa należytego wypoczynku jak też snu. Nie musi to być łóżko specjalistyczne. O ile starsza osoba jest sprawna nie wymaga zmiany łoża na nowe. Warto jednakże zatroszczyć się, by z zasięgu dłoni posiadała stolik, na którym może postawić telefon, wodę, notatnik z kontaktami do rodziny, lekarstwa i inne potrzebne rzeczy.

Istotnym elementem jest też oświetlenie, jakie umożliwi wygodne czytanie. Starsze osoby spędzają w pozycji leżącej parę godzin w przeciągu dnia, dlatego warto zapewnić im wygodne warunki do wypoczynku.
Jakim sposobem ułatwić życie nestorom?
Tagi: