Czy odczytując nasz pisany dzisiaj temacik zadałeś samemu sobie pytanie: „O jakie blachy tu właściwie chodzi?” Tak? To wspaniale, ponieważ to znaczy, iż jesteś ciekaw rozwinięcia wspomnianego temaciku.

pojemnik

Autor: AL-KO
Źródło: AL-KO
A skoro jesteś zaciekawiony, to nie musimy zrobić nic innego, jak napisać Tobie, o jakie blachy nam w pisanym dzisiaj felietonie chodzi…
stal trudnościeralna

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Blacha typu Hardox – ponieważ to na niej będzie oparty dzisiejszy tekścik – występuje w wielu odmianach oraz rodzajach, jednak łączy je jedna rzecz – Wszyściutkie nie posiadając wyjątku są utworzone z najlepszej oraz najbardziej silnej stali jaka to powstała na globie. Stal (zgarnij rabat na pod tym linkiem) trudnościeralna Hardox, to prześcigające się miedzy sobą modele, w których każdy jest doskonały do czegoś innego. Hardox Hituf – posiada wielką udarność oraz bywa doskonała przeznaczona dla konstrukcyjnych części eksploatacyjnych; Hardox czterysta – to wszechstronna stal odporna na zużycie oraz ścieranie o nominalnej sile twardości 400 HBW; Hardox 450 – to najmocniej popularna blacha trudnościeralna o własnościach ; Hardox pięćset – jest podatna na zgięcie oraz spawanie; Hardox 550 – posiada pięćset pięćdziesiąt HBW i udarność, która to bywa bliska udarności Hardox pięćset; a także Hardox sześćset – która bywa maksymalnie twarda oraz wytrzymała, przeznaczona do ekstremalnych środowisk ściernych.

Poza wymienionymi już rodzajami istnieje jeszcze stal kolano hamburskie wymiary trudnościeralna marki Hardox Extreme, którą to stworzono dla wręcz ekstremalnej odporności na ścieranie, której twardość wynosi 650-700 HBW, oraz sześćdziesiąt HRC (pomiaru tak zwanego „Rockwell”), a więc bywa najtwardszą na globie blachą trudnościeralną.
Stal trudnościeralna – czyli, jedne z najwspanialszych oraz najbardziej wytrzymałych rodzajów blach na świecie
Tagi: