Wbrew pozorom firma Hardox to nie włącznie blaszki trudnościeralne, o których to już jakiś okres temu pisaliśmy. Z pod szyldu nazewnictwa „Hardox”, wyszły także takie rzeczy jak rury, lemiesze, śruby do lemieszy, czy tez sita.

Warto jednak zagłębić się bardziej w temacie firmy Hardox, albowiem można po dowiadywać się interesujących rzeczy na temacik ich alternatywy stali…
traktor

Autor: Lelou
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrze jest zauważyć, pisaliśmy już na temacik blach trudnościeralnych z pod marki Hardox. Istnieją ich parę rodzajów, o numerach: 400, 450, 500, pięćset pięćdziesiąt, sześćset, a także alternatywa Extreme. Zastosowanie owych blach jest niewiarygodnie wszechstronne. Mogą być stosowane w szczególności w: obróbkach warsztatowych (przy okładaniu skrzynek śmieciarek, płytkach okładzinowych do nakrycie ścianek kieszeni sortownika, czy przy chwytakach, nie wspominając już o zastosowaniu przy niszczarkach), przy budowaniu dróg (używane przy łopatkach mieszadeł wewnątrz asfaltowni, kontenerach do transportu, czy też czerpakach oraz koparkach i tak dalej), czy też wewnątrz kamieniołomach oraz kopalniach, oraz pamiętajmy o przemyśle drzewnym, gdzie są one stosowane do cząstek oraz podzespołów do maszyn rodzaju: zrywkowych, przeznaczonych do ścinania, tartacznych, oraz przeznaczonych do transportu. Jeśli chodzi o obrabianie napomkniętej stali, to istnieje możliwość ją przecinać: laserem, plazmą, gazem, a także wodą. Poza tym obrabia się ją przez skrawanie CNC, a lornetki (zobacz www.optopasja.pl) przez walcowanie.

Stal Hardox bywa także doskonała przy usługach związanych z remontem, przy takich przedmiotach jak: kruszarki, betoniarnie, czy też przesiewacze, maszynki recyklingowe a także rolnicze, oraz tak w dalszym ciągu.
Stal Hardox – a więc, wszyściutko co dobrze jest wiedzieć na temat owej firmy
Tagi: