Już Stefan Żeromski w wydanej w 1924 r. powieści pt. Przedwiośnie zastosował nazwy „szklane domy”. Opisywał w niej budowę tego typu budynków, przykładowo szklane podłogi, sufity czy ściany i przykładowo wariant ich ogrzewania „gorąca woda w zimie chodzi dokoła ścian”.

Do wizji tego doskonałego polskiego autora z pewnością pasowałby stół szklany, który w dzisiejszych dniach, niemalże 100 wiosen po wydaniu powieści, jest niezwykle częstym elementem wyposażenia pomieszczeń. Jeżeli idzie o same „szklane domy”, to jak najbardziej i obecnie konstruuje się budowle, które w mowie potocznej są nazywane jako szklane budynki, lecz nie są zbudowane tak, jak to opisywał twórca Ludzi bezdomnych. Taki stół – (zapraszamy serdecznie) szklany wygląda bardzo estetycznie i nowatorsko – stylowy stół szklany. Ze względu na swą budowę jest bardzo łatwy w zachowaniu w porządku. Co prawda jeżeli mamy taki stół szklany, nie będziemy mogli zastosować go przy wprowadzaniu w bycie powiedzenia „odpukać w niemalowane drewno”, wszakże taki szklany stół będzie doskonale pasował do wszelakiego Wnętrza niezależnie czy będzie stanowić element wyposażenia pokoju dziennego czy agencji.

fotowoltaika

Autor: Team Massachusetts 4D Home
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby bowiem podkreślić, że tego typu designerskie meble biurowe doskonale nadają się jako zdobienie w pokoju dyrektora – . Ponadto poprzez swój współczesny wygląd, mogłyby znacznie przysłużyć się do jeszcze bardziej korzystnego odbioru portretu samej firmy.

Zgodnie z tym, jak to zostało wymienione powyżej, takowe designerskie meble biurowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, zatem nie ma niebezpieczeństwa, iż taka korporacja zrobi nieodpowiednie wrażenie na odwiedzających przedstawicielstwo tego typu spółki klientach.
Cóż mogło by pasować do wizji roztaczanej poprzez Stefana Żeromskiego?
Tagi: