Już Stefan Żeromski w wydanej w 1924 r. powieści pt. Przedwiośnie zastosował nazwy „szklane domy”. Opisywał w niej budowę tego typu budynków, przykładowo szklane podłogi, sufity czy ściany i przykładowo wariant ich ogrzewania „gorąca woda w zimie chodzi dokoła ścian”.

Do wizji tego doskonałego polskiego autora z pewnością pasowałby stół szklany, który w dzisiejszych dniach, niemalże 100 wiosen po wydaniu powieści, jest niezwykle częstym elementem wyposażenia pomieszczeń. Jeżeli idzie o same „szklane domy”, to jak najbardziej i obecnie konstruuje się budowle, które w mowie potocznej są nazywane jako szklane budynki, lecz nie są zbudowane tak, jak to opisywał twórca Ludzi bezdomnych.

Czy chcesz może mieć link do strony kieliszki do białego wina, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Myślimy, że spodoba Ci się ten serwis.

Taki stół – (zapraszamy serdecznie) szklany wygląda bardzo estetycznie i nowatorsko – stylowy stół szklany. Ze względu na swą budowę jest bardzo łatwy w zachowaniu w porządku. Co prawda jeżeli mamy taki stół szklany, nie będziemy mogli zastosować go przy wprowadzaniu w bycie powiedzenia „odpukać w niemalowane drewno”, wszakże taki szklany stół będzie doskonale pasował do wszelakiego Wnętrza niezależnie czy będzie stanowić element wyposażenia pokoju dziennego czy agencji.

fotowoltaika

Autor: Team Massachusetts 4D Home
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby bowiem podkreślić, że tego typu designerskie meble biurowe doskonale nadają się jako zdobienie w pokoju dyrektora – . Ponadto poprzez swój współczesny wygląd, mogłyby znacznie przysłużyć się do jeszcze bardziej korzystnego odbioru portretu samej firmy.

Zgodnie z tym, jak to zostało wymienione powyżej, takowe designerskie meble biurowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, zatem nie ma niebezpieczeństwa, iż taka korporacja zrobi nieodpowiednie wrażenie na odwiedzających przedstawicielstwo tego typu spółki klientach.
Cóż mogło by pasować do wizji roztaczanej poprzez Stefana Żeromskiego?
Tagi: