Z rozmaitymi regałami ma się do czynienia na co dzień. Są obecne w takich punktach jak między innymi sklepy czy biblioteki. W zależności od zapotrzebowania, a przede wszystkim od charakteru składowanych materiałów, regały przybierają różne formy. Wykonane są również z rozmaitych materiałów. Jednym z punktów, w którym regały są niezbędnym elementem pomieszczenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których zadaniem jest składowanie rozmaitych ładunków. W magazynach używa się regałów tak, by jak najlepiej rozplanować powierzchnię. Niekiedy również trzeba stworzyć szersze odstępy pomiędzy kolejnymi rzędami regałów, tak żeby mógł przejechać tamtędy wózek, używany do transportu materiałów. Oprócz magazynów regały spotyka się w rozmaitych archiwach.
regały to jedne z najchętniej używanych typów regałów. Zrobione są w większości przypadków ze stali lub z innych stopów metali. Ich forma i wykonanie zależeć będą od typu przechowywanych przedmiotów, a więc na pewno od ciężaru ładunku. Przykładowo w niewielkim archiwum, warsztacie czy garażu dobre będą regały o najmniejszym dopuszczalnym obciążeniu, czyli około 100 kilogramów na półkę. Pozostałe typy przeznaczone będą do wielkopowierzchniowych magazynów, zwłaszcza do tych przechowujących wielkie i masywne ładunki. Ładunki składowane na regałach półkowych mogą być zapakowane w kartony czy inne opakowania lub być luzem.

Coraz bardziej popularne są także regały przejezdne – więcej opinii pod linkiem regały przejezdne -, nazywane również przesuwnymi. Ich charakterystyczna konstrukcja pozwala na składowanie znaczniejszej ilości ładunku na nieznacznej powierzchni. Są więc niezwykle praktyczne i potrzebne. Regały takie mogą występować w wersji przyściennej lub pełnej. W tym ostatnim przypadku wyposażone są w ściankę tylną, często z zamknięciem. Regały – przetestuj w promocji regały magazynowe- http://olejnik.pl/ – są w większości przypadków stalowe. Ich najczęstszymi miejscami wykorzystania są archiwa.

Używane są również często do przechowywania eksponatów z muzeów. Ich koła poruszają się po specjalnych szynach, wmontowanych w podłogę. Regały są dostępne w rozmaitych wymiarach i kolorach.
Regały – poszczególne typy oraz ich zastosowanie
Tagi: