Zaczynamy jak przy każdej realizacji od starannego uplanowania obrębu podjazdu i wszelkich elementów związanych z jego budową.

kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to dróżek odchodzących od podjazdu, potencjalnego chodnika nieopodal podjazdu, murków oporowych, schodków albo progów. Jeżeli wytyczymy w obszarze wszelkie te fragmenty, trzeba przystąpić do wyznaczenia pochyleń, zawsze tak ażeby woda odpływała od budynku i odnajdowała miejsce ujścia (korzystne pochylenie min. 2%).
Prace ziemne inaugurujemy od przeprowadzenia drenażu nieopodal podjazdu, zależnie od jego szerokości z jednej lub obu stron. Następna czynność to zgromadzenie nadmiaru ziemi z miejsc określonych pod podjazd albo uzupełnienie deficytów tam gdzie jej poziom jest zanadto niski. Głębia dołu winna zostać dobrana do uplanowanego budulca wierzchniego. Jeżeli będą to bloki skalne o grubości około 3 cm z twardego kamienia w rodzaju gnejs, wykop powinien mieć blisko 40 cm .
kopalnie kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Po zrealizowaniu wykopu podchodzimy do ułożenia obrzeży. Stawiane obrzeża naznaczą nam teren podjazdu i na owym etapie można jeszcze poczynić ewentualnych korekcji obrębu, pułapów lub elementów uzupełniających.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej klimatyzacja koszt w tym miejscu, znajdziesz tam tego typu informacje.

Brzegi układamy na betonowej zaprawie o suchej spoistości. Górny brzeg obrzeża stanowić będzie równocześnie poziom konstruowanego podjazdu. Obrzeża układamy na około 10 cm warstewce betonu uprzednio podsypanej 10 cm warstwą tłucznia.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to zapewne przypadnie Ci do gustu także kompleksowy tekst (http://pojemniki-metalowe.com/szufle-mechaniczne-plugi-lyzki-hydrauliczne/), który zaprezentowaliśmy w linku pod spodem.

Materiały budowlane dostarczane są z kopalni kruszyw .

Gdy zakończymy konstruowanie obrzeży należy je obsypać z obu stron warstewką betonu do połowy wysokości dla ich ustabilizowania. Skąd wziąć kamień? Starczy w przeglądarkę napisać: kopalnia kruszyw.
Podjazd z kamienia naturalnego – budowa
Tagi: