Zaczynamy jak przy każdej realizacji od starannego uplanowania obrębu podjazdu i wszelkich elementów związanych z jego budową.

kruszywa - PGP BAZALT S.A.

Autor: peter castleton
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to dróżek odchodzących od podjazdu, potencjalnego chodnika nieopodal podjazdu, murków oporowych, schodków albo progów. Jeżeli wytyczymy w obszarze wszelkie te fragmenty, trzeba przystąpić do wyznaczenia pochyleń, zawsze tak ażeby woda odpływała od budynku i odnajdowała miejsce ujścia (korzystne pochylenie min. 2%).
Prace ziemne inaugurujemy od przeprowadzenia drenażu nieopodal podjazdu, zależnie od jego szerokości z jednej lub obu stron. Następna czynność to zgromadzenie nadmiaru ziemi z miejsc określonych pod podjazd albo uzupełnienie deficytów tam gdzie jej poziom jest zanadto niski. Głębia dołu winna zostać dobrana do uplanowanego budulca wierzchniego. Jeżeli będą to bloki skalne o grubości około 3 cm z twardego kamienia w rodzaju gnejs, wykop powinien mieć blisko 40 cm .

kopalnie kruszywa - PGP BAZALT S.

Ten artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, zobacz również  podobne źródła (<a href="https://www.baroks.pl/pl/komora-dekompresyjna/">https://www.baroks.pl/pl/komora-dekompresyjna/</a>), które zawierają informacje na omawiany temat.</p>
<p>.’ title=’Koparka na budowie’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Po zrealizowaniu wykopu podchodzimy do ułożenia obrzeży. Stawiane obrzeża naznaczą nam teren podjazdu i na owym etapie można jeszcze poczynić ewentualnych korekcji obrębu, pułapów lub elementów uzupełniających. Brzegi układamy na betonowej zaprawie o suchej spoistości. Górny brzeg obrzeża stanowić będzie równocześnie poziom konstruowanego podjazdu. Obrzeża układamy na około 10 cm warstewce betonu uprzednio podsypanej 10 cm warstwą tłucznia. Materiały budowlane dostarczane są z kopalni kruszyw .

Gdy zakończymy konstruowanie obrzeży należy je obsypać z obu stron warstewką betonu do połowy wysokości dla ich ustabilizowania. Skąd wziąć kamień? Starczy w przeglądarkę napisać: kopalnia kruszyw.
Podjazd z kamienia naturalnego – budowa
Tagi: