Wysokie kominy to stały element miejscowości, w których działają rozmaite wytwórnie. Wykonanie takiego komina wymaga mnóstwa dokładnych działań. A wszystko po to, by zagwarantować bezpieczeństwo i bezawaryjne funkcjonowanie.

komin

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Kominy przemysłowe to potężne, mocne budowle.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.leaderlogistics.pl/uslugi/transport-krajowy/), który przedstawia podobne tematy.

Mają za zadanie wyprowadzać z zakładów przemysłowych szkodliwe substancje oraz odpowiednio wentylować pomieszczenia. Codziennie przez wnętrze komina przechodzą ogromne ilości trujących gazów, a temperatura wytwarzana w środku jest bardzo wysoka, dlatego też kominy przemysłowe muszą odznaczać się perfekcyjnym wykonaniem i wyjątkową odpornością. Budowa kominów przemysłowych ) to wielotorowy proces. Nie składa się na nią wyłącznie wybudowanie samej konstrukcji, lecz także różne prace przygotowawcze. Najpierw trzeba określić role, jakie ma spełniać komin i wymaganą efektywność jego pracy.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź dalej, który publikuje pokrewne tematy.

Trzeba określić minimalne wielkości budowli oraz najdogodniejsze rozwiązania technologiczne, pozwalające w stu procentach wykorzystać możliwości komina. Następnie trzeba utworzyć projekt budowlany, zawierający wybrane rozwiązania oraz wystąpić o pozwolenie na budowę. Dopiero dopełniając formalności, można przystąpić do realizacji inwestycji.

Budowa kominów przemysłowych przebiega w różny sposób, w zależności od ich rodzaju. W naszym kraju najpowszechniejsze są kominy żelbetonowe i stalowe. W pierwszym etapie prac budowlanych powstaje fundament. W kominach żelbetonowych, osiągających wysokość około 120 metrów, trzon komina jest dokładnie izolowany wełną mineralną, a w środku wyłożony tworzywem ceramicznym. Taki komin budowany jest w sposób tradycyjny. Odmiennie jest w przypadku budowy kominów stalowych. Taki komin podzielony jest na segmenty, które tworzy się osobno, a następnie umieszcza się je jeden na drugim, przy pomocy dźwigu. Wokół komina umieszczana jest stalowa instalacja. Kominy są malowane w biało-czerwone pasy oraz wyposażane w specjalne lampy ostrzegawcze, co sprawia, że są dobrze widoczne nawet z dużej odległości. Sama realizacja inwestycji to jeszcze nie kres procesu budowy, który zakończyć musi się dopełnieniem formalności oraz oddaniem komina do użytkowania. Aby komin był sprawny przez długie lata, należy realizować prace konserwacyjne.
Fazy budowy kominów przemysłowych
Tagi: