Narzędzie pneumatyczne znajdują niezwykle rozległe zastosowanie. Ich praca opiera się na użyciu mechanizmu pneumatycznego. Mechanizm ten z kolei opiera się na energii sprężonego powietrza. Nadaje się mu odpowiednio duże ciśnienie, dzięki czemu tworzona jest energia do poruszania rozmaitych przyrządów, do których zalicza się na przykład prasy pneumatyczne. Urządzenia takie wykorzystywane są na przykład do prostowania i zginania metalowych przedmiotów. Maszyny takie mają zróżnicowane parametry, z których najważniejszym jest siła nacisku na określony element. Funkcjonuje duża liczba producentów maszyn działających za pomocą mechanizmu pneumatycznego. Jednym z takich producentów jest na przykład Parker (dowiedz się więcej), będący wiodącą korporacja tego typu w skali międzynarodowej, a także krajowej.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Przyrządy pneumatycznePoza prasami pneumatycznymi wiele pozostałych maszyn ma takie mechanizmy. Na przykład siłownik pneumatyczny, który jest rodzajem silnika, służy jako źródło energii dla większości przyrządów budowlanych, do których należy między innymi koparka. Stosowany jest też w układach hamulcowych samochodów. Pneumatyka występuje w licznych powszechnie używanych maszynach.

arapneumatik, przemysł

Jednym z najszerzej znanych jest młot pneumatyczny, będący urządzeniem wielofunkcyjnym. Pneumatykę wykorzystują także takie narzędzia jak na przykład wiertarki. Oprócz tego do akcesoriów wykorzystujących pneumatykę należą także różnorodne pistolety. W zależności od miejsca wykorzystania mogą to być pistolety na rozmaite materiały. Na przykład w serwisie samochodowym duże zastosowanie mają pistolety na lakier.

ProducenciJedną z dużych firm międzynarodowych, specjalizujących się w produkowaniu urządzeń wykorzystujących pneumatykę, jest Legris. Jest to francuska korporacja, posiadająca swój oddział również w Polsce. Producent ten posiada bardzo szeroką ofertę maszyn opartych na pneumatyce. Są to między innymi różnego rodzaju zawory, a także siłowniki. Kolejnym znanym producentem elementów tego typu jest szwajcarskie przedsiębiorstwo Hoerbiger (czytaj pełen raport). Jest jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w skali świata. Wyroby tej firmy również do kupienia są na terenie kraju. pneumatyczny – rzuć okiem na silniki pneumatycznezobaczysz na tym serwisie

Urządzenia pneumatyczne i ich producenci
Tagi: