Są marki, jakie istnieją w świadomości ludzi jako legendarne. Niektóre wypracowywały takie miano przez długie lata, systematycznie podnosząc jakość produktów i rozszerzając rynki zbytu, innym udało się to za sprawą przełomowych pomysłów zrealizować znacznie szybciej.

zmywarki AEG

Autor: Electrolux Poland sp. z o.o.
Źródło: Electrolux Poland sp. z o.o.

Z pewnością do tej pierwszej grupy zalicza się AEG, niemiecki wytwórca sprzętu gospodarstwa domowego i narzędzi, który od ponad stu lat cały czas pracuje nad ciągłym rozwojem swojego asortymentu. Firma od dawna jest kojarzona z bardzo dużą solidnością i wytrzymałymi urządzeniami, a dzisiaj bazując na takiej podstawie chce równocześnie oferować nowe technologie i pomysły.zobacz tutaj stabilizacja podłoża stabilizacja podłożaNie tylko AEG ma ugruntowaną renomę pośród klientów, tak samo widziana jest także niemiecka firma Bosch, producent wysokiej jakości narzędzi i urządzeń do remontów. Ciepło o tej marce wypowiadają się zawodowcy używający jej narzędzi, cenią ją także zwykli klienci, którzy używają wkrętarek albo wiertarek raz na jakiś czas. Siła marki Bosch jest tak zakorzeniona w świadomości większości osób, że do nazwania swoich urządzeń najnormalniej stosują nazwę firmy – dowiedz się więcej.

Stosunkowo dużo firm, które można uważać za legendarne, występuje w przemyśle ubraniowym. Mimo że bez przerwy wprowadzane są nowe marki, chcące zawojować nowych klientów, to mimo wszystko firmy takie jak Lee bez przerwy posiadają wierne, dość spore grono wiernych klientów. Mimo, że Lee sprzedaje odzież jeansową już od kilku dekad, to cały czas oferowane kolekcje nie wychodzą z mody, a i ich jakości nic zarzucić nie można.

apple

Autor: Lea
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak największym fenomenem, jeżeli chodzi o zostawanie legendą, będzie chyba amerykańska firma Apple – opinie o Lee. Jeszcze jakiś czas temu produkowała ona dobre, ale dość niszowe komputery. Dzięki jednemu produktowi i wizji jej założyciela obecnie jest jedną z najszybciej się rozwijających firm na świecie, a jej urządzenia są znane w większości krajów. Każda nowa premiera to ogromne wydarzenie o randze światowej, o którym wszyscy mówią i które elektryzuje miliony klientów. Apple przez okres raptem paru lat zyskało miano legendy, i jeśli nie popełni jakiegoś większego błędu, to taką właśnie legendą pozostanie na długie lata.

Legendarne marki, które po dziś dzień cieszą się dużym uznaniem wśród dzisiejszych klientów.
Tagi: