Kiedy planujemy przewieźć dość masywny ładunek, to trzeba się do tego zadania dobrze przygotować. Obowiązkowy jest oczywiście duży samochód specjalnie do takiego zadania, ale i doświadczona ekipa. Nic jednak nie wskóramy bez właściwych, dodatkowych elementów, jakie mają wpływ na bezpieczeństwo i stabilność przewożonego ładunku.

łańcuch

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
To bez wątpienia pasy mocujące. To dzisiaj najbardziej znany i najbardziej niezawodny system pozwalający na mocowanie – www.arapneumatik.pl/k-268-szybkozlaczki-rectus-serii-26ka-dn-7-2-super-promocja – ładunku. Wykorzystuje się je do zabezpieczenia w sumie każdego typu transportu (nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć). Można więc transportować lekkie ładunki na przyczepce, jak i umocować samochód na lawecie. Tak wielka różnorodność zastosowań możliwa jest dzięki prawdziwie szerokiemu zakresowi tonażu – przedział od 0,7 do 10 ton, a jednocześnie różnorodnym metodom mocowania. Mamy bowiem pasy jednoczęściowe, ale i trzypunktowe czy ściągające do bagażnika.
Kolejny istotny element to odciągi łańcuchowe. To najbardziej mocne środki mocujące jakie są dostępne na rynku. Niektórzy producenci nazywają je inaczej – jak napinacze łańcuchowe, a potocznie definiowane są też jako łańcuchy mocujące.

Jeżeli masz chęć poznać więcej danych na ten temat, to zerknij na opublikowany tutaj wpis a odnajdziesz pokrewne interesujące informacje.

Wykorzystywane są do mocowania najcięższych i najbardziej wymagających ładunków, tj. ciężkie maszyny przemysłowe, stal, drewno, a nawet elementy konstrukcji. Są konieczne, ażeby uchronić ładunek transportowany, i to drogą lądową, kolejową, jak i morską.

Odciąg łańcuchowy składa się z napinacza grzechotkowego oraz stalowego łańcucha ogniowego, jaki zakończony jest elementami łączącymi, czyli hakami. Jego budowa zależy od jego typu. Dostępne są podstawowe modele odciągów: 1-częściowe i 2-częściowe. Stosuje się je do różnych zadań –
Co jest najlepsze do zabezpieczenia przewożonego ładunku? Jakie elementy są niezbędne?
Tagi: