bezpieczeństwo biur, mieszkań, a przede wszystkim ludzkiego życia to jedna z ważniejszych kwestii z którą już nie tylko ludzie, ale także i skomputeryzowane systemy muszą stawiać czoła codzienne.

system przeciwpożarowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednym z niebezpieczeństw siejących spustoszenie jest ogień, który nieopanowany może być powodem wielu tragedii.
gaszenie elektroniki

Autor: Muffet
Źródło: flickr.com
W ciągu wielu lat walczy się z nim prawie codziennie i z tego też powodu wynaleziono system przeciwpożarowy – centrale oddymiania , który ma na celu bezpieczeństwo i zapobieganie niszczenia mienia, jak również unikanie zbierania przez żniwo śmierci życia ludzkiego w straszliwy sposób. System niszczący ogień jest pomimo pozorów łatwy. Posiada on czujniki ognia, centralę, mającą na celu sterowanie wszystkim, jak również rury i ich siatki, za pomocą których – w razie pożaru – przedostaje się środek gaśniczy. Trzeba napomnieć, że wymienia się cztery rodzaje wspomnianych wcześniej środków gaszących. Pierwszy z nich to woda, którą uwalnia się tuż nad ogniem, właściwie przy tym ochraniając budynek przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Instalacja nieustannie utrzymuje stałe, bardzo wysokie ciśnienie, z kolei pod wpływem czujników wyczuwających zagrożenie ma miejsce uwolnienie wody. Drugim środkiem jest gaz, którego bardzo często używa się w systemach zamieszczonych między innymi w serwerowniach. Następne to piana oraz mgła wodna.
Gaszenie elektroniki odbywa się za pomocą wspomnianego wcześniej gazu.

Wszystko to jest związane z jego właściwościami, które mają na uwadze nie zniszczyć sprzętu, a przy okazji – ochronić go przed strawieniem przez ogień. Dostępne są różne gazy, na przykład GSE-2x, które wręcz stuprocentowo skutecznie gaszą pożar (sprawdź klapy oddymiania) oraz likwidują niebezpieczny ogień .
Bezpieczeństwo we wszystkich budynkach… czyli kilka słów o nowoczesnych systemach przeciwpożarowych
Tagi: