Jeszcze parę lat temu stomatologiczne implanty były wyjściem znanym, jednak przez wzgląd na swoją cenę często nieosiągalnym dla wielu ludzi. Dziś możliwości leczenia implantologicznego są bardzo szerokie oraz znaleźć można coraz więcej stomatologów, jacy tym się trudnią.

oferty

Autor: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Źródło: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
implanty zębów

Autor: Calvado.pl i Myin.pl
Źródło: Calvado.pl i Myin.pl
Implant to śruba z tytanu, która wkręcona jest w kość żuchwy bądź szczęki. Zastępuje ona korzeń ząbka. Po okresie osseointegracji na ów implant zakładana jest korona, jaka zastępuje koronkę zęba.

Wejdź na ten odnośnik oraz przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w ofercie (https://www.linde-mh.pl/pl/O-nas/Technologia-i-innowacje/) – one także pogłębią Twoją wiedzę na rozważany tutaj problem.

Dzięki temu ząb wygląda tak jak ząb naturalny. Implantologiczne leczenie może być również podejściem dla jednostek, jakie straciły wszystkie zęby albo ich część, bo na implantach możemy założyć mostek albo protezę. Coraz to częściej pacjenci decydują się na korzystanie z implantologicznego leczenia, by móc cieszyć się ładnym uśmiechem, jaki nie odbiega od naturalnych zębów.

Implanty zębów możemy podzielić na 2 rodzaje – takie, które zakładane są na jednej wizycie i takie, które nastręczają dłuższego procesu wyczekiwania pomiędzy wszczepieniem tytanowego implantu a założeniem korony.

Aktualnie niełatwo o porządne i wiarygodne informacje odnośnie opisywanej problematyki, jednak jeśli chcesz takie poznać, to po prostu kliknij ten link.

Ostateczne rozwiązanie wybierane jest przez implantologa, albowiem nie zawsze możliwe jest wszczepienie implantu w przeciągu jednej wizyty. Założenie implantu za każdym razem poprzedzone jest oceną warunków kostnych Pacjenta, zdjęciem pantomograficznym oraz w pewnych sytuacjach tomografią.

Implanty możemy wszczepić jednostkom, jakie zakończyły wzrost kostny oraz jakie mają do tego stosowne warunki kostne. Wykluczyć należy również choroby wyniszczające organizm, cukrzycę, choroby nowotworowe, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.
Kiedy powinniśmy postawić na implanty zębów?
Tagi: