Elementy nazywane odblaskowymi bardzo często wbrew wszelkim pozorom ratują nasze życie. Nie jeden raz jadąc gdzieś nocną porą, kierowcy nie widzą dobrze z powodu nie po oświetlanych drug, czy najzwyczajniej bywają mniej uważni z powodu przemęczenia – a jak bardzo dobrze wiemy, mrok jest w takich przypadkach wrogiem.

oświetlenie

Autor: KRESS
Źródło: KRESS
Często bywa tak, iż kierowca nas wcale nie zauważy, nawet nie spodziewając się, iż w otaczającej go wszędzie ciemności ktokolwiek jest – a kiedy nagle zauważy dzieje się tragedia, bo nagłe zaskoczenie całkowicie spowalnia jego reakcje.
Odblaski są tym, co sugeruje sama ich nazwa – jest to element, którego najważniejszym zadaniem bywa odbić światło, jeszcze zanim padnie ono bezpośrednio na miejsce, gdzie wspomniany odblask się znajduje. Powoduje to, iż nasza uwaga koncentruje się na tym konkretnym elemencie no i dużo wcześniej widzimy, że ktoś lub coś się naprzeciw nas znajduje, dzięki czemu bez problemu mamy możliwość to ominąć albo w razie jakiegoś problemu się zatrzymać, jakby cokolwiek wzbudziło naszą niepewność. Istnieje wiele form odblasków, jednak nas dziś interesuje tak zwana samo-zaciskająca opaska odblaskowa, którą to bardzo często lubią bawić się dzieci. Wygląda ona jak sztywny pasek cały otoczony odblaskowym materiałem, lecz kiedy tylko uderzy się nim o jakąś powierzchnię „zwija się” on po prostu w rulon.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://www.sklep.labempire.com.pl/pipety-wielokanalowe,2,15203) niesłychanie Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Kiedy uderzymy nim o rękę, zawija się on dookoła niej jak bransoleta.

Jest to gadżet bardzo lubiany poprzez dzieciaki, które to bardzo chętnie go noszą i bawią się nimi kiedy tylko pragną, tym samym przy okazji nosząc na sobie jakąś rzecz, co nie jedynie da im całkiem sporo frajdy, ale i uczyni o wiele bardziej bezpiecznymi na drodze, ciemnej drodze, dla przykładu powracając później do domu.
Opaska typowo odblaskowa samo-zaciskająca – najwspanialsze gadżet przeznaczona dla dzieci!
Tagi: