Każdy rozumie, w jaki sposób wygląda szkolenie na prawo jazdy na auto czy też motor, ale zdobycie uprawnień sternika dla większości osób to tzw. czarna magia.

diody

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
A wbrew pozorom nie musi być to zbyt skomplikowane.
Są w tej kwestii wyraźne przepisy, które mówią, że patent sternika motorowodnego mogłaby zdobyć już osoba, która skończyła 14 lat oraz zdała egzamin, który potwierdza zdobycie obligatoryjnej wiedzy z zakresu sportu motorowodnego. Konieczne jest także legitymowanie się właściwymi predyspozycjami zachowywania na wodzie. Wszystko, co jest potrzebne do zdobycia patentu można zdobyć uczęszczając na profesjonalne szkolenia motorowodne. Oferują one idealne procedury uczenia oraz są wykonywane w oparciu o wymagania egzaminacyjne.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany post, to odnośnik tu (http://programylojalnosciowe.pl/oferta/autorski-system-lojalnosciowy-it/) pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Osoby zainteresowane mogą dobrać wariant kursu. Te osobiste są najpopularniejszą formą szkolenia. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna mają miejsce po uprzednim uzgodnieniu grafiku spotkań. Inną strukturą są kursy (korepetycje z matetamtyki) wieczorowe, które są wygodniejszą formą dla osób, które mogłyby na nie uczęszczać dopiero po południu.

Po zakończeniu szkolenia motorowodnego i osiągnięciu patentu, sternik będzie miał prawo do poruszania się po wodach śródlądowych jednostkami o długości kadłuba do 12 metrów w strefie do dwóch mil morskich od brzegu. Dodatkowo istnieje ograniczenie dotyczące mocy silnika motorówki. W przypadku podstawowego patentu sternika łodzi motorowej jest to 60Kw.

Naturalnie razem ze wzrostem umiejętności, sternik może uzyskiwać kolejne prawa. Warto byłoby zaczynać jak najwcześniej, ponieważ pływanie to wspaniały oraz nietypowy pomysł na hobby.
Jak można uzyskać patent sternika motorówki?
Tagi: