Jeśli zostałeś osobą odpowiedzialną za administrowanie służbową flotą samochodów, to warto byłoby zaciekawić się świadczeniem, które pozwala na stałe śledzenie położenia wszystkich należących do danej firmy samochodów.

branży

Autor: Libet
Źródło: Libet

gps
Aktualnie taka możliwość jest dosyć łatwa oraz tania w realizacji.
Istnieją także oczywiście gotowe rozwiązania, które warto byłoby kupić oraz zamontować w poszczególnych pojazdach. Tego typu rozwiązania są dla klientów o tyle lepsze, że urządzenia GPS są montowane w niestandardowych punktach, zatem tylko właściciel samochodu oraz osoba, która instalowała to urządzenie ma świadomość, w którym obszarze jest ono zlokalizowane. A jest to istotne, gdyż jeśli pojazd będzie ukradziony, to przestępcy zaczną od razu szukać nadajnika tak, żeby pojazd nie mógł być odnaleziony przez np. policję lub konkretnego posiadacza. Tak czy inaczej, nadajnik GPS mógłby zostać oczywiście połączony z mapą, na której jest widoczna obecna pozycja samochodu łącznie ze współrzędnymi geograficznymi, które w wypadku konieczności można by przekazać policji bądź posiadaczowi.
W obecnych czasach elektronika (sprawdź czym jest systemy automatycznej identyfikacji) jest relatywnie tania, więc koszt montażu systemu GPS we flotowych samochodach nie będzie znaczny. Zwłaszcza, jeśli samochodów będzie więcej. Ważne tylko, żeby w pojedynczych samochodach nadajniki GPS zostały zamontowane w innych punktach oraz to, żeby nie można ich było wykryć przez specjalistyczne czujniki.

Jednak tego typu detale to sprawa oczywista zarówno dla samochodowych elektroników, jak i dla przestępców. Taki system GPS jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych sposobów na zabezpieczenie (zobacz mercor sa zabezpieczenia ppoż) pojazdów.
Skuteczny sposób zabezpieczenia m.in. samochodów firmowych przed kradzieżą
Tagi: