Dziś do nabycia mamy dużo toreb. Jest to konieczny element każdego podróżnika. Warto zastanowić się czy też będziemy wymagać plecaka na wędrówkę w góry, czy też do lasu.

galeria

Autor: Andy Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy będziemy wiedzieć już do jakiego celu plecak ma nam służyć, należy zastanowić się, co będziemy tam nosić.
Plecak płócienny będzie sprawdzać się doskonale na krótką wędrówkę w góry czy do parku. Nadaje się on do grubych jeansów czy wysokich butów. Pasują one do wszystkich elementów ubioru. Pojemny plecak obowiązkowo powinien posiadać pasek na klatkę piersiową. Dzięki niemu o wiele prościej go używać, a podczas biegania wcale się go nie odczuwa. Dobrze jest, kiedy plecak dobrze trzyma się pleców. Istotne są też dodatkowe kieszenie na komórkę czy cyfrówkę. Istotne jest, żeby plecak był nieprzemakalny. Prawidłowo jest, jeżeli ma też dużo różnych uchwytów, do których można przywiązać sznurek. Dzięki temu sznurkowi do plecaka możesz coś przyczepić. Mnóstwo plecaków ma na górze uchwyt na karimatę. Warto przymocować ją pionowo, ponieważ nie będzie dzięki temu o wszystko zahaczać, np. drzewa czy też skały.
W pojemnych plecakach bardzo ważny jest stelaż. Dzięki niemu nasz plecak będzie dobrze się trzymał, a także źle spakowane rzeczy nie będą cisnęły nas w plecy. Doskonałe zapięcie to również bardzo ważna kwestia przy wyborze plecaka. Typowe klipsy powodują, że plecak można by otworzyć nawet w rękawicach.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej stół drewniany warszawa i przeczytaj tam nowe zajmujące wątki. Nie ociągaj się!

Prawidłowo by było, żeby plecak otwierał się także od dołu.

Wtedy jeśli chcesz wyciągnąć coś z dna torby, nie ma potrzeby wszystkiego wyjmować. Są plecaki, które można by otworzyć także od środka i to także jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Który plecak wziąć na krótką wycieczkę, a który na parodniowy wypad w góry?
Tagi: