Do transportu różnorodnych małych produktów służą m.in. furgonetki, jednak uprzednio tego typu przedmioty muszą być jeszcze zapakowane np. w jakąś folię.

Jednak tego typu sposób zapakowywania nie jest przeznaczony wyłącznie dla produktów o mniejszych rozmiarach.
Odwrotnie – w ten sposób można by również zabezpieczać przed podróżą ładunki wielkogabarytowe. Dotyczy to także budynków, suwnic czy łodzi lub samolotów. W praktyce pakowanie w folię termokurczliwą może być zastosowanie do dowolnego rodzaju transportu: lotniczego czy drogowego. Tego typu termokurczliwa folia zabezpiecza towary przed pękaniem, promieniowaniem ultrafioletowym czy też utratą koloru. Nie można by zapominać również o innej bardzo istotnej zalecie płynącej z zastosowania folii. Jest nią estetyczny wygląd zapakowanego w folię produktu. Nie bez wartości jest także dosyć niska cena usługi polegającej na takim opakowaniu towaru.
Przenośnik taśmowy w kopalni

Autor: IMAM HARTOYO
Źródło: http://www.flickr.com

Do pakowania w folię termokurczliwą wykorzystywane są specjalistyczne zgrzewarki lub tunele termiczne. Na rynku do nabycia są np. zgrzewarki kątowe lub np. kloszowe. Są one stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Ponadto tego typu zgrzewarki można by ustawić na dowolną temperaturę czy też czas ich działania. Ich szczęki są nakryte warstwą teflonu, a same urządzenia mają wiele specjalnych zabezpieczeń.

Dla przykładu wspomniany wcześniej tunel termiczny to mechaniczna zgrzewarka ciągła, która jest profesjonalnym narzędziem do pakowania przedmiotów o znaczniejszych rozmiarach. Urządzenie to jest zgodne z dyktowanymi przez Unię Europejską wzorcami bezpieczeństwa. Działanie tunelu kontroluje się przez łatwy w obsłudze ekran dotykowy.
W jaki sposób można by przed przewiezieniem zapakować np. autobus?
Tagi: