Ograniczenie momentu rozruchowego i zredukowanie tzw udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.

sprawdź

Autor: Kurt Trew
Źródło: http://www.flickr.com
Co gwarantują czujniki indukcyjne?Walory jakie niosą ze sobą czujniki indukcyjne spowodują, że żywotność używanych maszyn, na przykład na liniach produkcyjnych oraz halach przemysłowych, będzie dłuższa, a więc bardziej wydajna.

Przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://www.zcipajos.pl/oferta/rekuperacja) – one rzucą całkiem nowe światło na ponoszoną w znajdującym się tutaj artykule. Zwyczajnie kliknij ten link.

Dzięki zastosowaniu softstartów – najlepiej od sprawdzonych firm, które produkują akcesoria oraz całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tylko zapewnienie o długotrwałej eksploatacji maszyn, ale także bardziej ograniczone ryzyko poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi i produkty fachowców z zakresu automatykiJak na główne przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, jak np. czujniki indukcyjne, lecz sugeruje swoim klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Usługi i produkty jakie obejmuje asortyment produktów Pilz wchodzi w zakres sensory ki, techniki sterowania oraz techniki napędowej.

Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do dyspozycji parę rodzajów softstartów. W średniej klasie dysponujemy np. możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego. Softstarty kompaktowe są natomiast doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy. Z wbudowanym zabezpieczeniem, możliwością kontroli oraz prostym wyświetlaczem są niewielkie, a zarazem pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy wciąż dopracowują elementy nowoczesnych soft startów współczesnej generacji.

Niniejszy tekst jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także pozostałe polecane treści, gdyż wydają się być równie ciekawe oraz pochłoną Cię kompletnie.

Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, małe wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Sprawdź specyfikację i korzystaj przez lata!
Stan maszyn produkcyjnych zależy chociażby od naszego zachowania oraz odpowiedniego troszczenia się o maszyny. Coroczne przeglądy, używanie mechanizmów, które ułatwią rozruch sprawią, iż pożytek z funkcjonowania sprzętów możemy zwiększyć nawet o wiele lat.

Rozruch maszynowy, a więc jak wydłużać żywotność sprzętów i napędów?
Tagi: