Ograniczenie momentu rozruchowego i zredukowanie tzw udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.

sprawdź

Autor: Kurt Trew
Źródło: http://www.flickr.com
Co gwarantują czujniki indukcyjne?Walory jakie niosą ze sobą czujniki indukcyjne spowodują, że żywotność używanych maszyn, na przykład na liniach produkcyjnych oraz halach przemysłowych, będzie dłuższa, a więc bardziej wydajna.

Przeczytaj więcej szczegółów w treści (http://www.zcipajos.pl/oferta/rekuperacja) – one rzucą całkiem nowe światło na ponoszoną w znajdującym się tutaj artykule. Zwyczajnie kliknij ten link.

Dzięki zastosowaniu softstartów – najlepiej od sprawdzonych firm, które produkują akcesoria oraz całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tylko zapewnienie o długotrwałej eksploatacji maszyn, ale także bardziej ograniczone ryzyko poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi i produkty fachowców z zakresu automatykiJak na główne przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, jak np.

Nie chcesz, żeby intrygujące treści Ci umknęły? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko dobra strona www (http://dynamic-ht.com/PL-pl/), na której będziesz mógł przeglądać inne newsy.

czujniki indukcyjne, lecz sugeruje swoim klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Usługi i produkty jakie obejmuje asortyment produktów Pilz wchodzi w zakres sensory ki, techniki sterowania oraz techniki napędowej.

Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do dyspozycji parę rodzajów softstartów. W średniej klasie dysponujemy np. możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego. Softstarty kompaktowe są natomiast doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy. Z wbudowanym zabezpieczeniem, możliwością kontroli oraz prostym wyświetlaczem są niewielkie, a zarazem pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy wciąż dopracowują elementy nowoczesnych soft startów współczesnej generacji. Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, małe wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Sprawdź specyfikację i korzystaj przez lata!
Stan maszyn produkcyjnych zależy chociażby od naszego zachowania oraz odpowiedniego troszczenia się o maszyny. Coroczne przeglądy, używanie mechanizmów, które ułatwią rozruch sprawią, iż pożytek z funkcjonowania sprzętów możemy zwiększyć nawet o wiele lat.

Rozruch maszynowy, a więc jak wydłużać żywotność sprzętów i napędów?
Tagi: