Firmy handlujące stalą oferują bardzo dużą różnorodność towarów. W pierwszej kolejności ich propozycja obejmuje typowe asortymenty, czyli rury, blachy i kształtowniki, lecz w razie konieczności zamówić również można coś nietypowego. Oczywiście na takie zamówienia będzie trzeba chwilę poczekać, bo muszą być one wykonane przez hutę a następnie dostarczone do klienta, a oprócz tego ich koszt także pewnie będzie wyższy.

rury ze szwem

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Bardzo popularnym wśród klientów produktem są różnego rodzaju stalowe blachy. Przeważnie dostarcza się je w wielkich zwojach, które są później przygotowywane według oczekiwań klientów. Czasami starczy je tylko przyciąć na odpowiednią długość, a czasami trzeba będzie wykonać formatki stalowe według dostarczonej specyfikacji – kontynuuj czytanie. Firmy z tej branży przeważnie mają jakiś maszynowy park do takiej obróbki, więc przeważnie nie będą miały problemów z realizacją takich zamówień. Wymagane elementy będą przycinane szybko i dokładnie, dla klientów będzie to znacznie bardziej opłacalne wyjście, niż własnoręcznie obrabianie wszystkiego.

Kolejnym rodzajem asortymentów oferowanych w firmach z tej branży są różnego rodzaju rury. Z rur bardzo intensywnie korzysta przemysł, lecz bardzo często wykorzystywane są w domach i mieszkaniach przy różnego rodzaju systemach instalacji. Rury (więcej pod tym linkiem) również występują w bardzo dużej ilości grubości i rozmiarów, a w praktyce można je podzielić na dwa podstawowe rodzaje, czyli ze szwem i bez szwu. W obu sytuacjach stosowana jest zupełnie inna technologia produkcji i znacznie się one różnią zastosowaniem oraz parametrami – .

konstrukcje ze stali

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Rury ze szwem wykonuje się z arkuszy blachy, zawiniętej i zespawanej na całej długości, dzięki czemu często one mają większą średnicę. Ich niewątpliwą zaletą jest także cena, ale liczyć się należy z tym, że ich wytrzymałość jest znacznie niższa – zamów rury ze szwem. Za to rury nie mające szwu charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi. Jednak ze względu na technologię wytwarzania będą kosztować dużo więcej, niż rury i obejmy zaciskowe metalowe ze szwem.
Asortyment, jaki najczęściej się spotyka w firmach jakie się zajmują sprzedażą artykułów stalowych.
Tagi: