Korzenie naszej działalności sięgają 1946 r., jednakże ALWRO S.A została stworzona w 1991 roku – tuż po prywatyzacji fabryki ALWRO. Aktualna działalność firmy została stworzona dzięki zmianom rozpoczętym już w latach 90-tych – między innymi z powodu konieczności nieprzerwanego udoskonalania zaplecza technologicznego, ale również za sprawą dbałości o środowisko naturalne.

Pierwsza etap gwałtownych przemian zawierała zmianę starej technologii o dużej szkodliwości dla środowiska jak i otoczenia.

przemysł

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiany obejmowały zarówno renowację zaplecza technicznego jak i zakup nowoczesnych urządzeń.Już po dwóch latach istnienia przedsiębiorstwa zainstalowano maszyny pozwalające na odlewanie ciśnieniowe, po następnych trzech latach w firmie pojawiły się maszyny służące do odlewania odśrodkowego – co dało możliwość na otwarcie nowego rozdziału w historii zakładu. Najnowsze technologie jak również (zobacz więcej) maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu powiększyła się asortyment zakładu.Razem z zmianami maszyn i wprowadzeniu najnowszych technologii w życie, wprowadzaliśmy ogromne zmiany związane z ochroną przyrody – zrezygnowaliśmy m.in z produkowania niebezpiecznego dla środowisko żeliwa, skupiliśmy się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszym asortymencie znajduje się bardzo szeroki asortyment odlewów z metali kolorowych tworzonych metodą ciśnieniową, w formach metalowych jak również w formach piaskowych (odlewy (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) piaskowe) formy te pozwalają na odlewnie najtrudniejszych elementów – zobacz pełną ofertę.

W ofercie można kupić też odkuwki matrycowe.Bogaty profil działalności oraz specjalizacji jest do wypracowania dzięki wykształconej kadrze inżynierów oraz specjalistów. Za ich sprawą realne jest nieustanne doskonalenie i rozwijanie przedsiębiorstwa.

Za sprawą utrzymania nadzoru na każdym etapie produkcji – począwszy od stu procentowej nadzorowaniu surowców, aby zachowały wskazówki jakościowe, przez kontrolę własnego zaplecza technicznego, aż po podsumowującą kontrolę jakości finalnego produktu, jesteśmy w stanie wytworzyć odlewy o wysokiej jakości.
Historia Alwro
Tagi: