Nasze realia od lat sprzyjają z całą pewnością rozwojowi bezrobocia. Z całą pewnością nowi absolwenci studiów wyższych mają duże kłopoty ze znalezieniem pewnej pracy. Wytrwali najczęściej sobie poradzą.

Wielki łowca

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

W Polsce najpopularniejsze zawody tuż po bezrobotnych to zawody wolne – chociaż część ludzi twierdzi, że to jednak synonimy. Od pewnego czasu trwa dyskusja nad kłopotami bezrobotnych. Nie tak dawno dla wielu młodych ludzi jedynym ratunkiem był wyjazd zagranicę.

Skąd się bierze praca?

Chociaż jest tak wielu bezrobotnych, nie brakuje jednak pracujących – to oczywiste. Czyli jest wielu ludzi, którzy z łatwością wygrali wymarzone stanowisko. Umowa o pracę i komplet świadczeń także nie jest bajką z innego świata. W takim razie może istnieje skuteczny sposób na złapanie świetnie pracy.

Na pewno konkurencja jest ogromna, a tworzymy ją sami. Studenci najróżniejszych kierunków od razu na starcie studiów szukają praktyk. Potem wielu z nich po skończeniu studiów ma kilka lat doświadczenia w dobrych firmach – stąd tez oczekiwania zatrudniających wcale nie muszą być wymyślone.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|W=200|L]Od dawna widzimy, że to humaniści zwykle nie mają pracy. Można tylko otworzyć portal z ogłoszeniami i skontrolować, ile pojawia się możliwości pracy we Wrocławiu dla zapytania programista Wrocław. Co prawda dziennikarstwo i socjologia dają dużo szersze możliwości i łączą się z pracą w marketingu, jednak to zdecydowanie wymaga ogromnej siły przebicia, umiejętności i przy okazji atrakcyjnego doświadczenia.

Zawody przyszłości

Wiele słyszymy o studiach, które w najbliższym czasie gwarantują stałe zatrudnienie. Mają związek zwykle z ekologią i nowoczesnymi metodami wytwarzania energii. Gdy zostaną stworzone nowe elektrownie będą zatrudniały odpowiednich ekspertów. W tej chwili w grupie najpopularniejszych kierunków jest informatyka (matura z informatyki 2022) – słusznie. Programista rzadko obawia się bezrobocia, może zdobywać też dobrze płatne dodatkowe zadania, z reguły to właśnie do niego „przychodzi” praca Java i dziwne języki programowania bez wątpienia są przyszłościowe.

Źródło: www.itkontrakt.pl/
Absolwenci poszukują pracy
Tagi: