Przedstawiciele pokolenia powojennego niekiedy trochę tęsknią za czasami swoje młodości, kiedy huty w kraju pracowały pełną parą. I łza się w oku kręci na samą myśl, ile z tych wytwórni zostało zlikwidowanych. Zwłaszcza górnicy mają wiele powodów do lamentowania. Wydobycie węgla staje się coraz mniej ekonomiczne, zatem kopalnie na Górnym Śląsku i jego okolicach przestają istnieć.

przemysł

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Na ich miejsce wcale nie utworzono nowych placówek, lecz na szczęście polski krajobraz przemysłowy uległ pozytywnym zmianom. Powstały także nowe miejsca pracy, a te już istniejące zostały unowocześnione.Reforma jest wynikiem nade wszystko z postępu technologicznego. Brak czynności podejmowanych na rzecz polepszenia procesu produkcji, natychmiast poskutkowałby zupełnym brakiem zainteresowania ze strony obecnych klientów. Tego rodzaju przeobrażenia mają także wpływ na polski pejzaż przemysłowy. Jeżeli kiedyś można było spostrzec jedynie kominy wzniesione z cegły, to obecnie kominy stalowe przemysłowe (zobacz dodatkowe informacje) można zobaczyć praktycznie w każdym miasteczku, które ma w swoich granicach jakikolwiek zakład.Na postęp techniczny wpływ ma pojawienie się nowych surowców. Na wstępie są one dość kosztowne i nie każdego zarządcę stać na takie zbytki. Jednak z czasem taka mało korzystna sytuacja diametralnie się zmienia, ponieważ zgodnie z prawidłami ekonomicznymi, im więcej jest konkretnego produktu na rynku, tym staje się on tańszym. A poza tym odkrycie korzyści z wykorzystania pewnych metali skutkuje szybkim wprowadzeniem ich do obrotu.

Jeżeli ten wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.arapneumatik.pl/k-213-zlaczki-pneumatyczne-wtykowe-do-sprezonego-powietrza-legris), który prezentuje pokrewne tematy.

Taka zmiana bywa dostrzegalna nawet dla zwykłego Kowalskiego. Jeśli skieruje swoje spojrzenie na sąsiednią fabrykę, to komin przemysłowy (serwis o tym temacie) będzie jednym z charakterystycznych znaków tego miejsca pracy.

Nasze myślenie o przemyśle bezustannie ulega zmianom. I jeśli zapytalibyśmy naszego ojca o materiał, z którego został wykonany obiekt przemysłowy, to najprawdopodobniej wskazałby na bordową cegłę bądź na szary beton. Dzisiaj pracownik, który miałby udzielić odpowiedzi na tak sformułowane pytanie, musiałby wprzódy dobrze się zastanowić, ponieważ objaśnienie nie w każdym przypadku bywa oczywiste. W XXI stuleciu stawia się głównie na oszczędność w doborze surowców budowlanych i tempo, z jakim postępuje budowa. Czasem ta polityka lubi się mścić, ale to już całkowicie inna opowieść.

Polski przemysł w czasach komuny i tych współczesnych – skrótowe studium porównawcze
Tagi: