Gdy mamy własną firmę na pewno znane jest nam określenie audytu finansowego. Wiele ludzi czuje strach na samo wspomnienie o audycie i uznaje go za kolejną straszną, konieczną kontrolę. Audytor staje się potworem czyhającym na najmniejsze nawet potknięcie finansowe firmy tylko po to aby móc je wykazać i nałożyć kary. To błędne rozumowanie. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw czynności i działań sprawdzających, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione w odpowiedni sposób i czy nie ma istotnych rozbieżności między stanem faktycznym a tym z raportu.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wszystkie proceduralne wymogi związane z audytem reguluje ustawa o rachunkowości. Naturalnie nie każde przedsiębiorstwo ma obowiązek przeprowadzania audytów.

Nie zwlekaj – czytaj (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/gadki/) o temacie, który tutaj opracowaliśmy. Sporo szczegółów znajdziesz we wpisie dołączonym pod wskazanym linkiem.

Powinny być spełnione pewne warunki określone wspomnianą ustawą.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Analiza zestawień finansowych firmy obecnie nie bywa już dla przedsiębiorców okropną koniecznością. Udają się do kontrolerów sami, bo jest to sposób aby dowiedzieć się, czy dane finansowe są zgodne ze stanem rzeczywistym, czy może jest szansa na podniesienie efektywności firmy itp.

Każdemu właścicielowi firmy powinno zależeć na tym by wszystkie raporty były rzetelne i właściwie przygotowane. To świadczy o profesjonalnym podejściu do interesu. Automatycznie rośnie zaufanie do naszej marki w oczach klientów czy przyszłych partnerów w interesach. Im bardziej przejrzyste działania firmy tym prościej można zaufać danemu kontrahentowi.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Gdy nasze raporty finansowe są regularnie poddawane audytom mamy gwarancję, że wszystko przygotowywane jest na wysokim poziomie. Ponadto – nawet jeśli popełnimy jakikolwiek błąd, będzie on szybko wychwycony i skorygowany, więc na pewno unikniemy poważniejszych kłopotów, które mogłyby być spowodowane przez taki drobny błąd.

Nie obawiajmy się udawać do biegłych rewidentów z prośbą o audyt. Musimy zdać sobie sprawę, że nie pracują po to, aby nas zgnębić, ale po to żeby pomóc nam napisać rzetelne sprawozdania. Z pewnością po pierwszym audycie dowiemy się, że to nic kłopotliwego i regularnie będziemy w przedsiębiorstwie prowadzić badanie sprawozdań finansowych.

Przeczytaj świetną ofertę w miejscu:
Outsourcing księgowości w Warszawie.

Źródło: http://www.fss-finanse.pl
Audyt finansowy – to proste!
Tagi: