Firmy i magazyny – w szczególności podczas załadunku, bądź rozładunku mogą narażać swoje budynki i bramy na nieoczekiwane oraz niemiłe wypadki, dlatego też coraz częściej stosowane są różnego rodzaju odbojnice, mające za zadanie ochronę oraz zabezpieczenia pomostów i rozładunkowych ramp.
Zazwyczaj są stosowane odbojnice rampowe, spełniające się w szczególności podczas ochrony – jak sama nazwa wskazuje – ramp przeładunkowych, hurtowni różnej kategorii albo ciągów komunikacyjnych.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus
Są to bowiem lokalizacje, w których w trakcie podjazdu samochodów o większych gabarytach dojść może do uszkodzeń, których z kolei uniknąć pomagają właśnie odbojnice. Produkowane są one z gumy, bądź metalu, które perfekcyjnie chronią przed uszkodzeniami, jak również można je zakupić zwykle w kolorach czarnym i żółtym, które sprawiają, iż przyciągają uwagę kierowców. Są one nader solidne oraz długotrwałe. Odbojnice rampowe można zakupić w różnych rozmiarach i długościach – zależnie od lokalizacji oraz obszaru, które mają chronić.

Jeśli życzysz sobie zobaczyć większą ilość publikacji na nakreślany tu temat, to uczciwie zalecamy tę stronę (http://infinitex.pl/realizacje/) – kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Odbojnice można też zamontować w charakterze belki lub słupków. Niektóre jednak montowane są na kantach budynków.

samochody

Autor: Taner Lantow
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj kupowane są odbojnice gumowe, posiadające różnorodne wzory oraz formy.

Aby przeczytać kolejny interesujący aktualny artykuł (http://www.suwnica.com/zurawie/) na wybrany temat, wejdź w widoczny link — tam będzie dużo ciekawostek.

Odznaczają się również nietrudnym montażem, który nie sprawia żadnych większych problemów.

W kwestii takiej jak odbojnice gumowe producent ma na celu dopełnienie każdego szczegółu oraz stworzenie ich z najwyższą precyzją, tak, aby mogły posłużyć każdej firmie, nie tracąc – pomimo upływu czasu – na swej wartości i roli, którą wykonują. Można je zamontować zarówno na ścianie, jak również i na rampach, a nawet autach oraz przyczepach.
Odbojnice gumowe – ochrona ścian oraz bezpieczeństwo
Tagi: