W naszym państwie kopalnictwo w dalszym ciągu jest jedną z najkorzystniej rozwijających się sfer przemysłu. Jak wiadomo, nie powstaje już tak wiele kopalń jak dawniej, niemniej jednak w dalszym ciągu o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla stara się mnóstwo inwestorów. Oczywistym jest, że nie każdemu podoba się idea, że w jego gminie ma powstać kopalnia węgla.

Każda tego typu inwestycja ma dużo plusów i minusów, które warto rozważysz. Co poniektórzy obywatele gminy Miejska Górka są przeciwko budowie kopalni odkrywkowej w ich rejonie . Ich głównym argumentem jest to, iż odkrywka powoduje nieodwracalne skutki, które będą męczące głównie dla ludzi. Obszar na jakim ma stanąć kopalnia jest w tej chwili ślicznym regionem, a z całą pewnością budowa (polecam ofertę na zawiesia łańcuchowe sklep eogniwa) takiego przedsiębiorstwa przemysłowego jest w stanie spowodować likwidację poszczególnych roślin oraz gatunków zwierząt. Ponadto emisja pyłu może zanieczyścić powietrze atmosferyczne oraz wodę, co będzie zagrażać bezpośrednio zdrowiu populacji.

Intrygujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie oznaczenia geograficzne ochrona, który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś wartościowego.

Eksperci uważają również, iż negatywem będzie hałas oraz formowanie dużych hałd.

Niebezpieczeństwa powiązane z kopalnią odkrywkową nie są wystarczającym argumentem dla sprzymierzeńców budowy kopalni
Tagi: