W naszym państwie kopalnictwo w dalszym ciągu jest jedną z najkorzystniej rozwijających się sfer przemysłu. Jak wiadomo, nie powstaje już tak wiele kopalń jak dawniej, niemniej jednak w dalszym ciągu o uzyskanie koncesji na wydobycie węgla stara się mnóstwo inwestorów. Oczywistym jest, że nie każdemu podoba się idea, że w jego gminie ma powstać kopalnia węgla.

Każda tego typu inwestycja ma dużo plusów i minusów, które warto rozważysz. Co poniektórzy obywatele gminy Miejska Górka są przeciwko budowie kopalni odkrywkowej w ich rejonie . Ich głównym argumentem jest to, iż odkrywka powoduje nieodwracalne skutki, które będą męczące głównie dla ludzi. Obszar na jakim ma stanąć kopalnia jest w tej chwili ślicznym regionem, a z całą pewnością budowa takiego przedsiębiorstwa przemysłowego jest w stanie spowodować likwidację poszczególnych roślin oraz gatunków zwierząt. Ponadto emisja pyłu może zanieczyścić powietrze atmosferyczne oraz wodę, co będzie zagrażać bezpośrednio zdrowiu populacji.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (http://www.grupadbk.com/sprzedaz-naczep/) to często najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym przypadku – gdy klikniesz ten odnośnik, przeczytasz inne użyteczne treści.

br>
Intrygujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie oznaczenia geograficzne ochrona, który w tamtym miejscu się znajduje, również jest coś wartościowego.

Eksperci uważają również, iż negatywem będzie hałas oraz formowanie dużych hałd.

Niebezpieczeństwa powiązane z kopalnią odkrywkową nie są wystarczającym argumentem dla sprzymierzeńców budowy kopalni
Tagi: