Wielu zaczynających karierę fotografów mówi przede wszystkim o rozpoczęciu kariery jako fotograf sesyjny. Nie jest to nietrafiony pomysł, ale rozpoczęcie kariery w tego typu branży wiąże się z ogromną konkurencją. Dużo łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej branży.

Fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Przykładem takiej fotografia (zobacz) fotografia produktów. Jest to nieduża dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (przykład tutaj). Jak dobrze wiadomo, przedsiębiorstwa wykładają spore pieniądze na działania reklamowe i na promowanie swoich wyrobów. Może to być reklama w formie papierowej, małych czasopism, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form potrzebna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare porzekadło jeden obrazek jest więcej wart niż tysiąc słów. Ładna fotografia produktu przyciąga wzrok i przedstawia produkt jak najlepiej to możliwe. Jest to metoda na zwiększenie sprzedaży, dlatego firmy szukają doświadczonych w temacie fotografów.

Najlepsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych firm, ale na starcie kariery należy zacząć od czegoś skromniejszego. Z pewnością są małe markety, które doręczają co weekend gazetki promocyjne. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest odwiedzenie miejscowych agencji reklamowych i zaprezentowanie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje najczęściej są otwarte na współprace z młodymi osobami. To jest szansa, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie można próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna branża warta uwagi, popularny jest ostatnio np.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu, która także ma niezwykle interesujące dane na przedstawiany tutaj temat.

lookbook . W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w konkretnej działalności. Prościej i szybciej zostać można ekspertem w konkretnej dziedzinie niż specjalistą od wszystkiego. Aby aby zdobyć ekspercki poziom, należy zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.

Fotograf produktów – czy to dobry zawód
Tagi: