Niektórzy nawet nie wiedzą, że sporo typów szczotek używanych jest w wielu dziedzinach życia. Uzupełniają one różne etapy wytwórstwa, usprawniania czy mieszania. Rzecz jasna, najbardziej znane to te proste, do sprzątania, ale dużo firm robi specyficzne modele do przeróżnych, bardziej zaawansowanych prac.

sprzątanie ulicy

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją więc takie używane, jako elementy sprzętów medycznych czy szczotki walcowe. Mamy specjalne wytyczne dla maszyn, które dobrze nie są w stanie działać bez odpowiednich szczotek. Takie szczotki techniczne mają specjalne ukształtowanie, natomiast ich włosia tworzone są z różnorakich, niestandardowych, tworzyw. Trzonki tego typu szczotek mogą być z plastiku ale tez z metalu. Interesującym rodzajem są szczotki antystatyczne, które spełniają bardzo ważną rolę w fabrykach produkujących artykuły papiernicze oraz z tworzyw sztucznych.

Taka szczotka ma specyficzne cechy, na niej tworzą się ładunki elektryczne, które przywabiają cząstki zanieczyszczeń (wszystko co powinieneś wiedzieć o szczotkach technicznych ). Tego typu szczotki z powodzeniem zatrzymują ten niekorzystny, naturalnie wytworzony ładunek, by następnie go usunąć. Jakie mamy najbardziej znane typy szczotek technicznych? Jeden rodzaj to szczotki techniczne listwowe.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również wiertnica kolejne informacje na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Posiadają ogromne zastosowanie, doskonale więc sprawdzają się w przemyśle maszynowym, drzewnym albo chemicznym. Ich rola sprowadza się do prac uszczelniających czy izolujących.

Jeśli chcesz zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj i zdobądź pomocne szczegóły także w analogicznym portalu.

Kolejny rodzaj to te techniczne taśmowe. Są one używane przeważnie do czyszczenia form przenośnikowych, a także do zdejmowania z nich niewielkich elementów poprodukcyjnych. Co istotne, w przypadku mało wytrzymałych przedmiotów mogą być również częściami nośnymi lub pozycjonującymi produkt na przenośniku.

sprzątanie

Autor: Isengardt
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżniamy także szczotki techniczne typu walcowego. Mają dosyć szerokie zastosowanie, służą więc one zarówno do czyszczenia przenośników, lecz także produktów przenoszonych, takie jak metale czy tworzywa sztuczne. Wspomniane już antystatyczne szczotki techniczne dają możliwość obniżenie ładunków elektrostatycznych (). Znajdują dość wyjątkowe zastosowanie w trakcie transportu produktów, wykonanych z tworzyw sztucznych. Są również szczotki bardziej niestandardowe, stosowane do innych zadań.
Jakie wyróżniamy typy szczotek technicznych, w jakich miejscach znajdują one zastosowanie?
Tagi: