Niezwykle znanym składnikiem wyposażenia wśród turystów jest specjalistyczny kubek termiczny, który jest w stanie utrzymać ustaloną temperaturę naparu przez dosyć znaczny okres czasu.

Obecnie w handlu dostępnych jest niezwykle dużo modeli, które bardzo odróżniają się m.in. jakością wykonania.
modele

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje kilka typów kubków termicznych, które różnią się wzajemnie konstruowaniem obudowy czy mechanizmem zamykającym. Istnieją typy zawierające ustnik albo takie, które mają odkręcane wieczko.

Zainteresowały Cię omawiane dane? Wejdź na nowy wpis (https://www.1estate.pl/) a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

Wersje zawierające ustnik są najlepsze dla osób pragnących uprawiać różne konkurencje sportowe. Nawet jeżeli będzie on otwarty, to nie ma to dużego znaczenia na szybkość ubytku temperatury. Bardzo znany jest w sprzedaży kubek próżniowy, który ma podwójne ścianki, pomiędzy którymi jest próżnia. Takie rozwiązanie powoduje, że podczas wlewania ciepłego napoju, nagrzewa się jedynie ścianka wewnętrzna kubka. Poza tym cechują się one tym, że są niezwykle szczelne.

scyzoryki

Autor: Schweiz-Russland
Źródło: http://www.flickr.com

Kubki termiczne mogłyby zostać wyprodukowane z plastiku albo stali nierdzewnej. Naturalnie najlepszym materiałem na tego typu surowiec jest stal nierdzewna, która zapewnia najwyższą wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych. Interesującym wyjściem mogą być również kubki próżniowe dla małych dzieci, czyli tzw. kubki-niekapki. Wykorzystany w nich system sprawi, że używający taki kubek dzieciak, nie wyleje płynu, a zatem nie zabrudzi ani siebie, ani także np. ubranka.

Najważniejsze jednak, że uniknie sparzenia. Dobre kubki próżniowe muszą zachowywać temperaturę nawet przez kilkanaście godzin. Objętość takich kubków wynosi najczęściej ok. 500 mililitrów.
Które kubki termiczne byłyby najbardziej polecane i z jakiego materiału powinny być one wykonane?
Tagi: