Już od stuleci człowiek pasjonował się polepszaniem metod polowania. Doprowadziło to w końcu do powstania pierwszych stopów metali.

Posłużyły one dla przykładu do wytwarzania końcówek do strzał czy w późniejszym czasie do wytwarzania przyrządów służących do uprawy ziemi.
Aktualnie stopy metali znajdują się dookoła nas. Na drodze, w domu, czy w zakładzie. Jednym z punktów potrzebujących znacznej odporności stopów są zakłady energetyczne. Zakłady energetyczne stosują bardzo skomplikowane zespoły do wytwarzania energii, tak bardzo potrzebnej obecnie. Bez niej nie byłoby na przykład ogrzewania w mieszkaniach podczas zimy.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę tym intrygującym postem? Świetnie. Zatem zapraszamy – kliknij w link pociągi logistyczne i przenieś się do kolejnej strony po detale.

Jeżeli zakłady energetyczne generują ciepło to sprzęt, z którego się składają jest bardzo odporny na temperaturę. Do istotnych urządzeń zalicza się kotły (rzuć okiem na wytwornice pary www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe). Posiadają one liczne elementy, które muszą przetrwać znaczne przeciążenia jak i wysokie temperatury zapoznaj się z ofertą. Części te składają się ze stali 13HMF. Jest to bardzo odporny i sprężysty stop.

wygląd

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Porównywalnymi parametrami odznacza się inny stop, nosi on nazwę 13CrMo zapoznaj się z informacjami na stronie. Stosuje się go także jako materiał na rury czy kontenery. Jest powszechnie używany, ponieważ składa się z powszechnych komponentów. Również obróbka tej stali jest bardzo łatwa, co sprzyja jego rozpowszechnieniu.

Stal jest bardzo popularnym materiałem mającym zastosowanie obecnie. Bez niego byłoby trudno żyć. Jego uniwersalność oraz zastosowanie powodują niemożliwość zamiany go innym surowcem.
Rozwój technologiczny na planecie domaga się ciągłego udoskonalania procesów technicznych w placówkach takich jak elektrownie
Tagi: