Przed podjęciem decyzji budowy stawu przynależy zasięgnąć opinii dwóch specjalistów – rybaka oraz projektanta.
Do najistotniejszych składników, jakie powinno się wziąć pod uwagę w ocenie zdatności terenu a także do budowy stawu zaliczamy: właściwość gruntów przeznaczonych do zatopienia.

Bezpieczne są tereny będące własnością rolnika, jako że wszelakie ajencje będą ryzykowne. Powinno się tu też uważać na obszary sąsiadujące z naszą działką, jakie mogą być podtopione (niezbędność budowy odwadniającego rowu opaskowego). Usytuowanie stawu: korzystny będzie tu teren otwarty, nasłoneczniony oraz nie zalesiony, o urodzajnej zlewni rolniczej. Przestrzega się w tym miejscu przed budową stawu „na oko” jak też bez pomiarów, co zawsze kończy się „klapą” i niekoniecznymi kosztami. Nie wskazana będzie budowa w punktach zadrzewionych, skażonych różnymi ściekami, na piaskach – poznaj więcej. Jeśli to realne to budujemy stawy w pełni osuszalne. Powinno się zaopatrzyć się w phmetr.
złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

czujniki – pozostałe informację dostępne będą tu

Etapy budowy stawu: podstawową zasadą budowy karpiowego stawu ziemnego nie jest jego podkopywanie – lecz sypanie nasypu wokół wybranego wcześniej obszaru. Po określeniu zarysów stawu na bazie przeprowadzonych pomiarów niwelacyjnych (zachęcamy – adres termometr rezystancyjny), podchodzi się do przygotowania dna stawu. Następnym etapem jest wyznaczenie zarysów nasypów, co wykonuje się przy pomocy drewnianych łat. Jednocześnie z tym ustala się punkty przymocowania mnichów – przyrządów wpustowych oraz wypustowych wodę.

Po tychże pracach transportuje się surowiec ziemny oraz sypie się przemyślany profil nasypów.

Ciekawisz się tym działem? Czytaj więc dalej wynajem naczep o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Hodując karpie lub inne rybki koniecznie wyekwipować musimy się w termometr przemysłowy.

Jak zbudować staw przy domu
Tagi: