Czym opiekuje się przedsiębiorstwo Techmadex i jakie posiada powiązania z giełdą? Czym konkretnie jest firma giełdowa? Odpowiedzi na te pytanka znajdziesz w środku naszego artykułu!

Nasz napisany dzisiaj felieton po zaczynamy od zagadnienia, jakim bywa: firma giełdowa (wejdź na Owe zagadnienie odnosi się w rzeczywistości do spółki Giełdowej, która jest żadną rzeczą innym jak Spółka Akcyjną (w skrócie, bywa to spółka kapitałowa, która podpiera się na rotacji akcji) , która bywa odnotowywana na giełdzie papierków wartościowych (czyli, na tak nazywanym „ryneczku regulowanym”, wewnątrz którym dokonuje się kupna-sprzedaży przeróżnych instrumentów finansowych, które pozwolono dopuścić do obiegu).

Zobacz następne pokrewne bardzo użyteczne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie walidacja techniczna.

Istnieje jednak również ryneczek omijając rynkiem regulowanym, którego jedną spośród firm, jest nie wątpiąc w to przedsiębiorstwo Techmadex…

drewniany regał

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Firma Techmadex została dopuszczona w 2012 roczku do ryneczku akcji tak zwanego „NewConnect”, a więc dokładnie do rynku nieregulowanego giełdy papierów wartościowych, czyli formy alternatywnej systemu obrotu (sprawdzaj na Wymieniony wcześniej system jest umiejscowiony w stolicy Polski – Warszawie. Wracając jednakże do tematu Techmadex (więcej na tej stronie), to przedsiębiorstwo działa na ryneczku od 1982 roku, rozpoczynając jako prywatna spółka która posiada ograniczoną odpowiedzialnością. Zmieniło się to jednak w roku dwa tysiące jedenastym, kiedy przeistoczyła się w spółkę akcyjną.

Sama przedsiębiorstwo opiekuje się takimi rzeczami jak chociażby: Automatyka, termowizja, oraz urządzenia transportowe. Ich najbardziej istotnym zadankiem jest odmierzanie i badanie sprzętów termowizyjnych, czy wykrywanie nieszczelności instalacji gazowych.
Techmadex, kontra firma giełdowa – czyli, spółki zapisywane na rynku akcji
Tagi: