Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Polska ze stabilnym wzrostem gospodarczym i malejącym długiem wyróżnia się na tle Unii Europejskiej. Powoduje to, że obligacje skarbowe cechują się większym wzięciem i mają zaufanie inwestorów, a obligacje komunalne dają wysokie zyski. W tym krótkim tekście opiszemy trzy rodzaje obligacji, bo nadchodzące lata to perfekcyjna szansa, by zainwestować i bez ryzyka pomnożyć swoje aktywa.

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe, które wypuszcza rząd.

Poświęć chwilę i sprawdź tu ogrodzenia panelowe 3d dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Pieniądze zebrane w ten sposób przeznacza się do wyrównania deficytu budżetowego i obsługi dawnych zobowiązań. Stabilny okres w Polsce powoduje, że inwestycja w nie jest godna zaufania, bo państwo na pewno w nadchodzących latach będzie wypłacalne. Emitowane są dwa odmiany obligacji skarbowych – oszczędnościowe (tylko dla osób fizycznych) oraz rynkowe, skupywane zazwyczaj przez podmioty gospodarcze. Obligacje skarbowe posiadają różne czasy wykupu, od 2 do 10 lat. Znaczy to, że po upływie konkretnego czasu państwo jest zobowiązane do wykupu od właścicieli tych dokumentów. A w międzyczasie da się swobodnie nimi obracać na rynku finansowym. Stopa procentowa zysku bywa różna, w zależności od lat wykupu i od okresu emisji.

Obligacje korporacyjne to też papiery wartościowe, w których wypuszczający (przedsiębiorstwo) zobowiązuje się do oddania pożyczonej (przez kupno obligacji) kwoty i dodatkowo do wypłacenia odsetek lub też np. zamiany obligacji na udziały, nadania przywileju pierwokupu itp. Jest to zależne tylko od umowy zawartej w momencie nabycia obligacji. Tymi papierami wartościowymi można handlować na rynku giełdowym, dokąd są dopuszczane do obrotu przez odpowiednią komisję.

Listy zastawne są wypuszczane jedynie przez banki hipoteczne.

Ciekawi Cię istotna oferta (www.etteplan.com/pl) sprzedaży podobnego produkty? Zapraszamy więc do kliknięcia w poniższy link. Tam wyszukasz ich znacznie więcej.

Dzielą się na dwa rodzaje: listy hipoteczne i listy publiczne. Odróżniają się od siebie tym, że listy zastawne publiczne są zabezpieczane przez określone instytucje, takie jak rząd czy NBP.

Obligacje korporacyjne sposobem na zysk
Tagi: