Słońce jest bardzo potrzebne do tego, żeby normalnie i zdrowo funkcjonować. Nie tylko dzięki niemu jest wytwarzana tak ważna witamina D, ale ma także bardzo duży wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Długi okres bez dostępu do słońca u wielu osób może spowodować rozdrażnienie, osłabienie czy nawet stany depresyjne. Znana nawet jest chorobowa jednostka, nazywana często depresją sezonową, która daje identyczne symptomy jak prawdziwa depresja, ale jej powodem jest właśnie niedobór słońca (polecane lampy antydepresyjnej). Objawia się ona przede wszystkim w zimie, gdy rankiem, jak się wychodzi do pracy panują ciemności i zakończeniu dnia nic się nie zmienia. Tym sposobem można w zasadzie przez okrągły tydzień nie mieć okazji przebywać w naturalnym oświetleniu, co ma ogromny wpływ na to jak się czujemy.
światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje jednak prosty, skuteczny i tani sposób na to, aby choć odrobinę ograniczyć problemy z brakiem dostępu do słońca.

Jeśli wczytujesz się w przedstawiany tekst to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony (https://zabudowy-samochodowe.pl/meble-warsztatowe-cubio/), a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, to znaczy kuracja wykonywana przy pomocy odpowiednich lamp (zobacz apd) (sprawdzona światłoterapia). Lampy używane do tego celu są specjalnie zaprojektowane, żeby wydzielały takie samo światło jak widzialne. Natomiast terapia polega na tym, że się spędza czas w pewnym oddaleniu od zaświeconej lampy, przeważnie ma to być od kilkunastu minut do nawet trzech godzin.

Już po paru dniach widoczne już być powinny pierwsze efekty, choć w pewnych przypadkach może być konieczne wsparcie się jakimiś lekami. Takie kuracje są zalecane nie tylko w przypadku, gdy się już ma problemy, ale także profilaktycznie.
Czemu światło ma takie duże znaczenie dla naszych organizmów, jak można rozwiązać problem jego niedoboru w zimie.
Tagi: