Niesprawność sieci energetycznej zdarza się w wielu miastach i może dać się we znaki głównie zimą. Wtedy jest największe prawdopodobieństwo tego, iż przez pewien czas nie będziemy mieli prądu – czy to z winy dostawcy, czy nastąpi awaria osiedlowej sieci. W wielu domach oznacza to jednocześnie brak ciepłych kaloryferów, a czasami też brak ciepłej wody. Kluczową kwestią jest również zawężony dostęp do prądu podczas budowania domu – czasem, chociaż instalacje są już zrobione, instalacja szwankuje, wówczas agregat jest nieodłącznym towarzyszem budowy. Z tego powodu coraz więcej ludzi myśli nad zakupem alternatywnego źródła zasilania na wypadek kłopotów z dostępem do lokalnej sieci energetycznej, szczególnie na obszarach górzystych.

muzyka - widok

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

W tych momentach z pomocą przychodzi generator prądotwórczy – urządzenie generujące prąd. Jak kupić odpowiedni do naszych wymagań generator prądotwórczy? Przy kupowaniu agregatu prądotwórczego musimy pomyśleć nad kilkoma sprawami. Pierwsza dotyczy tego, jakie urządzenia zamierzamy podłączyć do prądnicy. Sprawdź generatory prądu.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości znajdziesz również tutaj (https://wibako.pl/czesci-volvo).

Pamiętajmy, że odbiorniki dzielą się pod względem zasilania, którego potrzebują. Według tego kryterium wydziela się odbiorniki jednofazowe i trójfazowe. Agregaty prądotwórcze jednofazowe są urządzeniami charakteryzującymi się małą mocą i nadają się do zasilania sprzętu i maszyn o małej mocy, domowego AGD oraz do grzejnika elektrycznego- Wygląda na to, iż agregaty prądotwórcze jednofazowe będą przydatne w sytuacjach nagłych awarii prądu w mieszkaniu, jednak na budowę lub [alufinish] do większych instytucji czy szpitali, gdzie pracuje wiele maszyn jednocześnie, niestety się nie nadają. Natomiast odbiorniki trójfazowe obsługują urządzenia o większej mocy. Są to przede wszystkim: silniki elektryczne, kuchnie trójfazowe i ogrzewanie elektryczne. Tego typu generator prądotwórczy mógłby także pracować na budowie.

Kupując agregat trójfazowy wybieramy urządzenie o uniwersalnej roli – można do niego podpiąć zarówno sprzęty jednofazowe, jak i trójfazowe. Jednak musimy zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujemy agregatu trójfazowego, czy zdecydować się na standardowy, polecany do sprzętów powszechnie wykorzystywanych budownictwie i na działkach rekreacyjnych.

Problem nagłego braku prądu? Już nie. Agregaty prądu na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego.
Tagi: