Autor: ell brown

Bezproblemowy najem to w pierwszej kolejności utrapienie gospodarzy lokali. Nieodpowiedzialni najemcy potrafią spowodować spore koszty, nie opłacając czynszu. W jaki sposób zabezpieczyć się przed problemem nieuczciwych najemców?

Uprawnienia mieszkańców chronią zapisy ustawy, przez co nie wolno wedle uznania uznać ich na ulicę. Jednak lokatorzy, zalegający z opłatami za media i czynszem to wbrew pozorom powszechny kłopot. Polacy na dużą skalę inwestują w ten sposób zarobku, znajdują więc apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i różnych dużych miejscowościach. W jaki sposób należy zabezpieczyć się przed nieprzyjemnościami?

Zadbaj o formalności

Umowa pomiędzy wynajmującym a najemcą musi być naprawdę precyzyjna. Oprócz ich danych koniecznie powinno się umieścić informacje o opłatach stałych i dodatkowych a także doprecyzować terminy przelewów, oraz okres obowiązywania umowy. Dobrą praktyką jest też doprecyzować, w których sytuacjach umowę wolno rozwiązać i określić okres wypowiedzenia. Odstępujący lokal ma także prawo zapytać o dokument potwierdzający pobory. Uczciwi lokatorzy orientują się w przepisach, w związku z tym odetchną z ulgą, rozpoznając fachowość wynajmującego. Wynajmuj okazjonalnie

Zawsze trzeba brać pod uwagę fiasko inwestycji. Czy jest jakiś sposób na walkę z kłopotliwym najemcą? Od 2010 roku funkcjonuje wynajem okazjonalny. W odróżnieniu od wynajmu zwykłego, procedura eksmisji jest znacznie uproszczona. W przypadku najmu regularnego umowę wolno rozwiązać nie wcześniej niż po upływie dwóch miesięcy od uiszczenia ostatnich wpłat lokatorów. W tym momencie pojawia się czasami wieloletnia walka o własne mieszkanie: po nieudanych wezwaniach do uiszczenia należności trzeba pisemnie nakazać wyprowadzenie się z lokalu i oddać naszą sprawę do sądu. Przymusowa wyprowadzka jednak jest ograniczona przymusem znalezienia lokalu zastępczego dla najemców, a to jest wyjątkowo trudne.

Wynajem okazjonalny związany jest z faktem, że chętni lokatorzy zobowiązani są podpisać dokument o postępowaniu egzekucyjnym – potwierdzony notarialne. To zabezpieczenie właściciela przed ewentualnymi kłopotami. W tym kontekście w krytycznej sytuacji mogą skierować sprawę na wokandę i z marszu rozpoczyna się proces eksmisji.

Jeśli zaintrygowała Cię taka tematyka, bez wahania przeczytaj także to unikalne www (https://etkaniny.pl/tkanina-gipiura-c-1_12.html), gdyż zobaczysz tam bardzo ciekawe informacje.

Lokatorzy zobowiązani są wytypować adres, pod którym mogą zatrzymać się w takiej sytuacji. Sprawa toczy się więc odczuwalnie szybciej, a radykalna forma dokumentów w pewnym sensie zniechęca podejrzanych lokatorów. Oczywiście koszty notarialne to całkiem duży nakład, ale należy to potraktować jako element inwestycji.

Źródło: Zasypiam.pl
Wynajmuj mieszkanie bezpiecznie
Tagi: