Korzystając z porad bardziej obeznanych rodziców wyprawkę dla oseska najlepiej zacząć uzupełnić wcześniej.

Po pierwsze o wiele wygodniej jest spacerować po marketach z mniejszym brzuszkiem, poza tym taki wydatek lepiej będzie rozłożyć w czasie, miejmy na uwadze, iż do nabycia mamy nie jedynie ubranka, butelki, lecz i rzeczy droższe – wózek, nosidło, fotelik do auta.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Co ważne, nie dajmy się zwariować – aktualnie na rynku jest dużo dostępnych artykułów zbędnych małemu dziecku.

Chcesz zobaczyć inne tak samo praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj akcesoria dla stolarzy, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Cieszą one nasze oko, jednakże bywają zbędne w wyposażeniu pokoju niemowlaka. Ich cena nierzadko przewyższa ich wartość. Wiele osób korzysta ze wsparcia bliskich oraz przyjaciół, których maluchy już wyrosły z łóżeczka, wózka, z ubranek.

Przeciętny noworodek ma blisko 54-56 cm wzrostu zaś rzeczy osiągalne na naszym rynku 56 cm, chyba, że są to rzeczy dla wcześniaka – 44 cm czy dla dziecka o małej masie urodzeniowej, z tego powodu nie warto kupować wielu rzeczy najmniejszego rozmiaru. Nasza kruszyna już w pierwszym miesiącu utyje blisko 500 – 1000 gram i urośnie 2 -3 cm a my z wielkiej ilości nagromadzonych ubrań założymy zaledwie kilka sztuk.

Niżej przedstawiono przykładowy spis najpotrzebniejszych przedmioty dla bobaska. Ostateczny kształt wyprawki zależny jest od rodziców oraz od pory roku- .

Ubrania powinny być uszyte z naturalnych, przewiewnych materiałów, bez kujących szwów, drapiących haftów ani guziczków, jakie mogłyby uwierać. Przed pierwszym włożeniem ubrania musimy wyprać w proszku albo płynie dla maluchów nawet jeżeli są nowe.

bobas, niemowle

Autor: brianfagan
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością przydadzą się: 5 sztuk body z krótkim i długim rękawem; otwór na głowę powinien być odpowiednio duży, aby nie wciskać główki na siłę; body jest wygodne, ponieważ pozwala na bezproblemową jak też szybką zmianę pieluszki bez rozbierania noworodka jak też zabezpiecza plecki przed odsłonięciem; 4 sztuk bawełnianych koszulek; 4 sztuk bawełnianych śpioszków; 2 pary skarpetek czy bawełnianych bucików; 3 swetry, bluzy i spodenki; 4 czapeczek. 3 pajacyki – ubranka bawełniane albo z polaru podobne do kombinezonu, rozpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluszki; jeżeli przewidujesz karmić piersią, nabądź dwie poduszki do karmienia. Konieczny będzie także ręcznik z kapturkiem i dwa kocyki dla niemowląt- zobacz pełną ofertę na tej stronie.
Kupujemy wyprawkę dla dzidziusia
Tagi: