Duży odsetek ekspertów od spraw pracy wskazuje, że w Polsce brakuje specjalistów z wielu fachów. Jest to wynikiem tego, że aktualnie funkcjonuje zbyt wielka presja na zaliczenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości.

Młodzi rodacy kończą studia, gdyż są łatwo przepuszczani na następne lata.

Spodobał Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę doradztwo prawne kalisz pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Tytuł magistra przeradza się w bezwartościowy kwitek, osiągnięty dzięki niskim standardom i nieuczciwym praktykom. Można ocenić, że jest to fundamentalna determinanta sporego bezrobocia młodych. Nie dotyczy to Irlandii – .

Autor: materiały prasowe

A jak by nie było nie każdy musi zostać managerem bądź piarowcem, współczesna automatyka – to też obiecująca profesja. Rozwiązaniem katastrofalnej sytuacji może być ogólnokrajowa kampania edukacyjna, nakłaniająca młodych ludzi do kształcenia się do zawodu. Trzeba na nowo otworzyć szkoły zawodowe i zdecydowanie zaostrzyć kryteria dostania się na studia dzienne, gdyż dziś przyjmuje się w zasadzie każdego.

czujniki przepływu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Wbrew temu, że postęp technologiczny powoduje, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa potrzebuje fachowców, którzy będą potrafili te urządzenia wytwarzać, zakładać i konserwować. Na rynku pracy potrzebni są fachowcy, którzy znają się na instalacji takich delikatnych i kluczowych aparatów, jak czujniki – nasz odsyłacz – przepływu.

Analogicznie działa czujnik przepływu, montowany w wielu miejscach, np. w mieszkaniowym systemie ogrzewania. Szary człowiek, który nie uzyskał fachu w kwestii ich pracy nie wie, jak takie ustrojstwo pracuje i do czego w rzeczywistości jest potrzebne.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeżeli taka sytuacja w Polsce pozostanie, za jakiś czas będą musieli montować prawnicy lub, o zgrozo, etnolodzy. Przyniesie to sporą korzyść wąskiej grupie fachowców, gdyż to oczywiste, że gdzie spory popyt, tam i ceny rosną w górę. Obciążenia podatkowe także rosną: .

Żeby zobaczyć na własne oczy, że praca w tej profesji jest dostępna, do Google trzeba wstawić hasło „praca automatyk” i poczytać ogłoszenia na którejś z branżowych witryn sieciowych.

Praca dla automatyka
Tagi: